• Velikonoční turnaj ve florbalu základní škol

• Dnes 27.3.2018 se naše florbalové družstvo zúčastnilo již tradičního velikonočního turnaje ve florbalu ZŠ, který se uskutečnil na ZŠ Dr. Hrubého Šternberk. Náš tým odvedl kvalitní výkony a po prohrách se ZŠ Svobody 1-5,  ZŠ Dr. Hrubého A 3-0, ZŠ Svatoplukova 2-1 a výhře nad ZŠ Dr. Hrubého B 6-1 obsadil konečné 4. místo v turnaji. Musím konstatovat, že na lepším umístění se podílela řada neproměněných gólových situací v každém zápase.  Děkujeme všem zúčastněným za vzornou reprezentaci školy.

• Úspěch v krajském kole olympiády z AJ

• Denisa Mentlíková ze třídy IV.A vybojovala v silné konkurenci krásné čtvrté místo v krajském kole olympiády z anglického jazyka. Soutěž proběhla v pondělí dne 26.3.2018 na DDM v Olomouci.  Denise srdečně blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

PK AJ

• Projektový den - Lidé a svět (22.3.2018)

• Tak byl pojmenován projektový den na našem gymnáziu, který se stal takřka již tradicí  a jehož termín většinou bývá spojen s příchodem jara. Bylo tomu tak i letos, a to ve čtvrtek 22. března. Jak název napovídá, téma projektového dne bylo opět velmi široké – Lidé a svět. O tom svědčí i počet dílen, který letos vyšplhal až na 24. A s tímto vysokým  číslem jde ruku v ruce i rozmanitost nabídnutých dílen, ze kterých si studenti mohli vybírat ( jen namátkou – Výroba mýdel a voňavých esencí,Jak vzniká hudba, Šumění andělských křídel, KLOVEC, TATRČEK, ZÁSTĚRKA aneb Domluvíme se po myslivecku?, Šperky a drahé kameny (workshop nejen pro ženy, Jak dobře mluví Šternberk anglicky?) a mnoho dalších.

Chodbami zaznívaly nejrůznější zvuky, nesly se různé vůně a esence, byly slyšet hlasy studentů, pracujících nad danými úkoly a pokusy.

Učitelům nezbývá než doufat, že si studenti tento den užili a možná že si i odnesli něco nad rámec probíraného učiva. Ostatně i učitelé si určitě rádi zpestřili příchod jara poněkud jinou výukou…

Do galerie Projektový den - Lidé a svět (22.3.2018) byly přidány fotografie.

• DALŠÍ ÚSPĚCH FRANCOUZŠTINÁŘŮ

• Dne 21. 3. 2018 se na DDM v Olomouci konalo krajské kolo olympiády z francouzského jazyka.

Do této náročné soutěže byly z našeho gymnázia vyslány : Denisa Mentlíková ze třídy IV. A ( v kategorii A1), v kategorii vyšší ( B2) Kristina Pimerová ze třídy VI. A.

Obě naše studentky předvedly vynikající výkony a umístily se na stupních vítězů.
            Kristina Pimerová obsadila 3. místo, Denisa Mentlíková svou kategorii dokonce vyhrála a postupuje tak do celostátního kola. To se uskuteční 14. května na Francouzském institutu v Praze.

Oběma studentkám blahopřejeme a Denise budeme přát mnoho úspěchů v celorepublikovém kole.

• Atletický přebor šternberských škol

• Dne 16.3.2018 se uskutečnil atletický přebor šternberských škol jako první nominační soutěž na setkání partnerských měst na Slovensku. Naše děvčata se opět neztratila a vybojovala v běhu na 60m 2. místo Kristýna  Krejčířová, ve skoku do dálky 2. místo opět Kristýna Krejčířová a ve vrhu koulí 3. místo  Karolína Juřáková. Všem děvčatům děkujeme za účast a vzornou reprezentaci našeho gymnázia.

• Nové knihy do školní knihovny

• Včera konečně dorazily jedny z posledních knih, které jsme mohli do školní knihovny zakoupit z výtěžku z listopadových oslav sv.Martina. Zatím jsou ještě v krabicích, ale příští týden jim přiřadíme kódy, zařadíme do knihovnického katalogu a studenti, vyučující i ostatní zaměstnanci školy si mohou začít půjčovat. Jsou mezi nimi malé, velké, tlusté, tenké, ale hlavně jsou všechny krásně voňavé!

Děkujeme všem studentům, rodičům, prarodičům a rodinným příslušníkům, kolegům, hostům a návštěvníkům, prostě všem, kteří nás při oslavách jakkoliv podpořili - díky vám jsme mohli doplnit fond o knihy v hodnotě 20 000 Kč. Vaší podpory si velice vážíme.

Do galerie Nové knihy do školní knihovny byly přidány fotografie.

• Matematický klokan 2018 - školní kolo (16.3.2018)

• V pátek 16. 3. 2018 proběhlo na našem gymnáziu školní kolo Matematického KLOKANA. Soutěže se zúčastnili žáci všech ročníků a účast byla velmi vysoká, protože to bylo přibližně 198 studentů! Všichni přišli, aby pomocí svých dovedností změřili síly s ostatními žáky z celého světa.

Do galerie Matematický klokan 2018 (16.3.2018) byly přidány fotografie.

• ÚSPĚCH V KRAJSKÉM KOLE OLYMPIÁDY V NĚMECKÉM JAZYCE

• Dne 28.2.2018 se studentky našeho gymnázia zúčastnily Krajského kola olympiády v německém jazyce – kategorie III.B (je určena žákům, kteří mají trvalou možnost souvisle komunikovat v daném jazyce mimo jazykovou výuku). Soutěž se skládala z poslechu, lexikálního cvičení a mluvené části (s rodilým mluvčím). Obě dívky zabodovaly a obsadily 3. místo – Ana Maria Marcheva (3.A) a 1. místo – Kristina Pimerová (VI.A).

Blahopřejeme!!

• Okresní kolo Chemické olympiády kat.D

• V pátek 2.3.2018 se na Gymnáziu Šternberk konalo okresní kolo 54.ročníku Chemické olympiády kategorie D. Letošní ročník byl zaměřen na reakce kovů. V praktické části soutěžící čekala úloha z oblasti kolorimetrie.