• Na dny 9. května. a 10. května. 2019 (čtvrtek a pátek po státním svátku) vyhlašuje ředitelka školy volné dny z organizačních a provozních důvodů (dle § 24 odst. 2 zákona č.561/2004 Sb., školský zákon).
    • Naše škola nabízí všem zájemcům o naše studijní obory možnost průběžného zasílání informací o studiu, o přijímacích zkouškách, možnost konzultovat problémy prostřednictvím mailové pošty. Zájemci o přímé informace z vedení gymnázia nechť zašlou kontaktní e-mail na adresu podatelna@gymst.cz
      Zařadíme Vás do databáze zájemců o studium a začneme s Vámi průběžně komunikovat (v mailu prosím uveďte typ studia – zda máte zájem o osmileté nebo čtyřleté studium).
    • Novinky

• Studenti druhých ročníků se účastnili přednášky o dobrovolném dárcovství krve.

Ve středu 17. května 2023 nás ve škole navštívila MUDr. Ivana Sulovská z transfúzního oddělení Fakultní nemocnice Olomouc. Naše škola se dlouhodobě zapojuje do společného dárcovství krve a bylo potřeba informovat studenty, kterým se blíží osmnáct let, aby věděli, jak důležité dárcovství krve je.

Přednáška začala videem, které nás provedlo transfúzním oddělením, vysvětlilo nám kompletně celý proces darování krve, včetně předpokladů, které určují, zda jsme k dárcovství způsobilí. Měli jsme také možnost se volně doptat na otázky, které nás zajímají. Dárcovství krve je způsob, jakým může zdravý člověk pomoc jinému, který má vážné zdravotní problémy nebo je v ohrožení života, a to bez toho, aby ho to něco stálo. Je důležité si uvědomit, že bychom se sami mohli ocitnout v situaci, kdy budeme krev od jiného člověka potřebovat.

• V krajském kole SOČ uspěla naše studentka Soňa Grossová

Dne 15. května 2023 proběhlo na PřF UP Olomouc krajské kolo 45. ročníku Středoškolské odborné činnosti (SOČ).

Tato prestižní soutěž otevírá dveře všem talentovaným žákům středních škol, kteří před odbornou komisí obhajují své vědecké práce.

Ve velkém měřítku se jedná o práce vedené odbornými konzultanty VŠ. Studenti si svou práci vybírají z 18 soutěžních oborů a je zcela na nich, zda na tématu budou pracovat sami nebo v kolektivu.

• Exkurze Osvětim

Ve čtvrtek 11. 5. 2023 studenti druhých a třetích ročníků navštívili koncentrační tábor u polského města Osvětim (Auschwitz) a jeden z největších nacistických vyhlazovacích táborů pojmenovaný podle březového háje u vesnice - Březinka (Auschwitz-Birkenau).

Součástí prohlídky byl i mluvený komentář od milých a vstřícných paní průvodkyň. Studenti dostali přenosná zvuková zařízení a sluchátka, aby vše zřetelně slyšeli. Naskytl se jim pohled do prostor hororového prostředí, jež doposud znali pouze z fotografií. Díky znalostem paní průvodkyň, zachovaným vystaveným fotografiím a samozřejmě samotnému místu si každý dokázal vybavit hrůzu, kterou všichni vězni jistě prožívali.

• Exkurze Osvětim
        • Poslanec Mgr. Bc. Matěj Ondřej Havel, Ph.D. navštívil Gymnázium Šternberk

Ve středu, 10. 5. 2023, zavítal poslanec M. O. Havel mezi studenty naší školy.

Předmětem návštěvy byla beseda se studenty druhých a třetích ročníků na téma Legislativní proces v ČR.

Pan poslanec nejdříve seznámil studenty teoreticky s průběhem celého legislativního procesu, tedy procesu přípravy, tvorby, projednávání a schvalování legislativy ze strany vlády, Parlamentu a prezidenta republiky.

• JAK - GYMNÁZIUM ŠTERNBERK
      • Digitalizujeme školu