• Mimořádný úspěch Gymnázia, Šternberk

• V úterý 22. 10. byly Olomouckým krajem vyhlášeny výsledky soutěže Talent Olomouckého kraje 2019. V rámci této soutěže se hodnotí výsledky olympiád a soutěží všech středních škol Olomouckého kraje v pěti oborech. Gymnázium nominovalo celkem 7 studentů – Petra Kubalíka, Karolínu Neumannovou, Hanu Tomáškovou a Kristinu Pimerovou v humanitním oboru, Helenu Burdovou v uměleckém oboru, Františka Margholda ve sportovním oboru a Adama Nuce v technickém a dovednostním oboru.  Všichni tito studenti dosáhli minimálně medailových umístění v krajských či celostátních kolech.

Ve velmi prestižním klání nakonec Olomoucký kraj ocenil 1. místem v humanitním oboru Kristinu Pimerovou, Františka Margholda pak rovněž 1. místem, tentokrát však v oboru sportovním. Při celkovém hodnocení všech středník škol Olomouckého kraje pak Gymnázium, Šternberk obsadilo 1. místo v humanitním oboru. Gratulujeme vítězům i nominovaným.

• Soutěž pro studenty gymnázia!

• Obecně prospěšná společnost vyhlašuje soutěž o nejlepší návrh pamětních medailí, které se udělují (spolu s peněžním darem) vítězům oceněným v různých kategoriích na konci školního roku. Tyto medaile budou vytištěny na 3D tiskárně, jejíž nákup O.p.s. finančně podpořila.

Vítězné návrhy budou, po případných technických úpravách, použity na tisk medailí pro oceněné studenty na konci školního roku.

Souhlas s  tímto využitím návrhu je podmínkou účasti v soutěži.
            Nejlepší návrhy budou oceněny hodnotnými věcnými cenami.
            Podrobné informace, pravidla a termíny najdete v příloze.
            Těšíme se na báječné návrhy :-)

Podrobné propozice a termíny najdete ZDE

• Pozvánka na třídní schůzky

• Ve čtvrtek 7. listopadu (pozor, změna oproti zveřejněnému termínu ve Studijním průkazu!) se budou konat třídní schůzky. Začínají v 16:00 hodin ve třídách s třídním učitelem, pak následují informační schůzky se všemi vyučujícími. Tyto potrvají do 18:30 hodin. Umístění jednotlivých vyučujících najdete na odkazu v tabulce

Těšíme se na setkání s Vámi

• Úprava provozu školy ve středu 6. 11. 2019

• Ve středu dne 6.11.2019 proběhne stávka pracovníků ve školství i na naší škole

Ředitelství Gymnázia Šternberk informuje rodiče, že větší část pedagogických pracovníků se připojuje k této stávce.

Tento den bude výuka probíhat pouze na nižším gymnáziu, tedy ve třídách I.A, II.A, III.A a IV.A (dle řádného rozvrhu). Výuka bude ukončena po 6.vyučovací hodině, tedy ve 13:15 hod.

Plánovaná akce Dárcovství krve proběhne beze změny.

Obědy si mohou odebrat pouze žáci nižšího gymnázia. Ostatní žáci na příspěvek na oběd nárok nemají, oběd jim bude školní jídelnou automaticky odhlášen.