• Gymnázium Šternberk pořádá po roční přestávce soutěž v matematice s názvem Matemánie.  Fyzikální soutěž, která vždy probíhala paralelně, je minimálně pro letošní školní rok zrušena.

Soutěž proběhne v pátek 15. listopadu 2019.

Prezence bude od 8:00 do 8:30 hod, předpokládaný konec soutěže je ve 12 hodin.

Organizaci zajišťujeme sami, dozor Vašich učitelů není potřebný, mohou se dle možností vrátit do školy.

Závaznou přihlášku je třeba poslat do pátku 8. listopadu 2019.

Bližší informace:

• jedná se o soutěž čtyřčlenných družstev žáků osmých a devátých tříd.
        • mohou to být družstva smíšená z obou ročníků nebo jen jednoho ročníku.
        • z každé školy se mohou účastnit maximálně dvě družstva (je možno uvést i náhradní družstvo, v případě malého zájmu z jiných škol by se počet mohl zvýšit, informovali bychom Vás po uzávěrce přihlášek 8. listopadu).
        • žáci budou opět řešit netradiční matematické úlohy různé obtížnosti.
        • žáci mohou používat kalkulačku a matematicko-fyzikální tabulky.
        • přihlášky nebo případné dotazy zasílejte na mail janosikova@gymst.cz do pátku 8. listopadu 2019.
        • v rámci přihlášky zašlete, prosím, jmenný seznam soutěžících (vždy příjmení, pak jméno).

Po roční pauze se velmi těšíme se na Vaši účast.

Mgr. Renata Janošíková, Mgr. Radek Horenský Ph.D. (organizátoři akce)