• Dne 14.12. se na naší škole konala již tradiční jazyková soutěž pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ z okresu Olomouc. Této akce se zúčastnilo cca 70 žáků z různých škol. Příjemně nás překvapila jejich skvělá úroveň angličtiny. Mnoho z nich se již teď pohybuje na úrovni B2. Velké díky tedy patří i jejich vyučujícím. Moc gratulujeme všem výhercům a děkujeme za účast. Příští rok se budeme opět těšit na shledanou. :)Také děkujeme následujícím sponzorům, kteří p
    • Naše škola nabízí všem zájemcům o naše studijní obory možnost průběžného zasílání informací o studiu, o přijímacích zkouškách, možnost konzultovat problémy prostřednictvím mailové pošty. Zájemci o přímé informace z vedení gymnázia nechť zašlou kontaktní e-mail na adresu podatelna@gymst.cz
      Zařadíme Vás do databáze zájemců o studium a začneme s Vámi průběžně komunikovat (v mailu prosím uveďte typ studia – zda máte zájem o osmileté nebo čtyřleté studium).

• Studenti gymnázia opět darovali krev, opět pomáhali

Dne 23. října 2023 se uskutečnil na Transfuzním oddělení FN Olomouc další hromadný odběr krve.

Tentokrát se dobrovolného dárcovství krve zúčastnilo 11 studentů.

Studenti se po příchodu na oddělení krátce zdrželi v evidenci, kde jim bylo přiděleno osobní číslo. Dále absolvovali předodběrové vyšetření z kapky krve, následně vyšetření lékařem a nakonec absolvovali samotný odběr krve (470 ml). Závěrem čekalo na studenty příjemné posezení v tamní jídelně, kde jim byla nabídnuta káva nebo džus, párky s pečivem, nealkoholické pivo, čokoláda a vitamíny. V kanceláři si pak vyzvedli potřebné doklady, kartičku dárce, malý odznak kapky krve a další benefity související s dárcovstvím krve.

• Studenti gymnázia opět darovali krev, opět pomáhali
          • Srdíčkové dny

S radostí zveřejňuji poděkování:

...dovolte, abych Vám, studentům i Vašim kolegům poděkovala za pomoc vážně nemocným dětem v rámci Srdíčkových dnů. Vaší pomoci si skutečně nesmírně vážíme. V příloze Vám zasílám děkovný certifikát s vybranou částku v rámci podzimních Srdíčkových dnů, moc vám všem za ni děkujeme.

• Srdíčkové dny
          • Osvětim

V pátek 22. září jsme měli možnost navštívit důležitou část naší i světové historie, a tím byl koncentrační a vyhlazovací tábor Auswitz Birkenau. Období druhé světové války a holocaustu ovlivnilo naši zemi hrozivým způsobem a je důležité, aby každý věděl, co se vlastně dělo. Exkurze není příjemná, ale každý by měl Osvětim alespoň jednou za život navštívit a nahlédnout do této části historie. V průběhu prohlídky se nám věnovaly průvodkyně, které nám události z doby holocaustu pomohly lépe pochopit.

• Osvětim
        • Exkurze Archív Olomouc

Ve středu 20. září navštívili studenti semináře dějepisu z 3. A a z VII. A Okresní archív v Olomouci. Zde se studenti díky výkladu pracovníka archívu dr. Miroslavu Koudelovi seznámili s fungováním archívu, viděli nejcennější písemné prameny města Šternberka z 13. století i cennou kroniku našeho gymnázia z roku 1935. Podívali se také na to, jak se písemné prameny v archívu ukládají. Cestou přes město se seminaristé zastavili u některých památek, ke kterým si připravili krátké referáty (např. sloup Nejsvětější Trojice, orloj, projekt Stolpersteine). Závěr exkurze patřil Arcibiskupskému paláci a krátkému posezení na lavičce pana prezidenta Václava Havla na nádvoří univerzitní knihovny.

• JAK - GYMNÁZIUM ŠTERNBERK
      • Digitalizujeme školu