• Novinky

• Exkurze na katedru biotechnologií Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci

Dne 4.11.2022 se studenti seminářů biologie tříd 3.A a VII.A zúčastnili exkurze na katedru biotechnologií Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

V krásných nově zrekonstruovaných prostorách univerzity se na přednášce nejprve seznámili s tím, co to biotechnologie jsou, jak se rozdělují a k čemu slouží. Také jim byly představeny moderní trendy, potenciál a budoucí směřování této vědní oblasti. Na závěr získali informace o akreditovaném studijním programu Biotechnologie a genové inženýrství, zaštiťovaným katedrou biotechnologií.

• Oznámení o vyhlášení  volného dne
          • Oznámení o vyhlášení volného dne

Na základě § 24 odst. 2 zákona č.561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů, vyhlašuji všem žákům školy volný den na 18.11. 2022 z důvodů uzavření školní jídelny při SOŠ LS a také z důvodu úspory energií.

Mgr. Tamara Kaňáková

• Tercie u hasičů

Studenti III.A během cvičení z chemie navštívili stanici HZS Šternberk. Seznámili se s hasičskou technikou, vybavením hasičského vozidla a náročnou prací samotných hasičů. Ti nejodvážnější si na vlastní kůži vyzkoušeli tíhu dýchacího přístroje a hasičského obleku.

Takto hodnotili exkurzi samotní studenti:

• Tercie u hasičů
          • 14 STUDENTŮ GYMNÁZIA SE ROZHODLO BEZPLATNĚ DAROVAT KREV

Po dvouleté pauze se studenti naší školy znovu rozhodli zachraňovat lidské životy – rozhodli se darovat svou krev.

Hromadný odběr studentů gymnázia se uskutečnil 25. října 2022 na Transfúzním oddělení FN v Olomouci. Z celkového počtu 14 studentů se podařilo získat 8 nových prvodárců.

Velké poděkování patří všem, kteří se hromadného odběru zúčastnili. Ze třídy 4.A: Dobrá Adéla, Kořínková Michaela, Tiefenbachová Eliška Terezie, Vysloužil Štěpán. Ze třídy VIII.A: Čermáková Anežka, Černý Matěj, Dojčárová Johanka, Frömlová Adéla, Grygarová Klára, Zappeová Lucie, Neplechová Valentýna, Gavlas Vojtěch. Ze třídy 3.A: Němeček Jakub a Pavlíček Adam.

• 14 STUDENTŮ GYMNÁZIA SE ROZHODLO BEZPLATNĚ DAROVAT KREV
        • Logická olympiáda

V minulém a předminulém týdnu se studenti gymnázia zúčastnili školního kola Logické olympiády.

V kategorii B byli nejúspěšnějšími řešiteli a do krajského semifinále postupují:

Hana Burdová, IV. A – 1. místo

zatím žádné údaje

• 585 094 101, IČ0: 00601764, IZO: 000601764
      • Horní náměstí 5, 785 01 Šternberk Czech Republic
      • Sekretariát: Milena Zachovalová: 585 094 101, mobil: 702 086 975, zachovalova@gymst.cz
      • Ekonomka školy: Bc. Vítězslava Nováková: 585 094 113, novakova@gymst.cz