• Výsledky 2. kola přijímacího řízení na naši školu (seznamy přijatých a nepřijatých) najdete od pátku 21. června 2024 v systému DIPSy. (dipsy.cz) Tyto seznamy budou také vyvěšeny na dveřích hlavní budovy naší školy od 7:30 hod.
    • Do fotoalba byla přidána nová galerie Cyklokurz 3. A a VII. A - den 3. a 4.

Do fotoalba byla přidána nová galerie Cyklokurz den druhý 28.5. 2024.

Do fotoalba byla přidána nová galerie Cyklokurz 3. A a VII. A - odjezd 27. 5. 2024.
    • Novinky

• Studentské volby do Evropského parlamentu (21. 5. 2024)

Včera na našem gymnáziu proběhly Studentské volby do Evropského parlamentu. Naše škola se tak přidala k 259 školám v ČR, které se zapojily do akce pořádané Člověkem v tísni ve dnech 21. a 22. května 2024. Výsledky Studentských voleb za celou ČR, ale i v rozdělení na jednotlivé kraje a typy škol, budou zveřejněny ve středu 23. května v podvečerních hodinách.

• 2. MÍSTO V KRAJSKÉM KOLE SOUTĚŽE ZLATÝ LIST

V pátek 17. 5. 2024 se v Olomouci konalo krajské kolo přírodovědné soutěže Zlatý list. Kvůli nepříznivému počasí se soutěž neuskutečnila v rozkvetlém Rozáriu a byla přesunuta do budovy DDM Olomouc. Naši školu na soutěži reprezentovala dvě družstva mladší i starší kategorie, která postoupila z oblastního kola ve Šternberku. Mladší studenti - Kateřina Černochová, Karolína Kovalová, Michal Jašíček, Daniel Hajkr, Šebestián Papica a Jan Běhal - ukázali nejen parádní znalosti napříč všemi přírodovědnými obory (geologie, astronomie, botanika a zoologie), ale i výstupy celoroční práce v Přírodovědném kroužku, a získali krásné 2. místo!

• V okresním kole Archimediády (fyzikální olympiády kategorie G ) 3. a  5. místo
          • V okresním kole Archimediády (fyzikální olympiády kategorie G ) 3. a 5. místo

Naše studentky ze sekundy se v okresním kole Archimediády, které proběhlo ve středu 15.5.2024 v budově DDM Olomouc, umístily na předních pozicích - Lucie Jílková na třetím místě a Lucie Strušková na pátém místě. Kromě znalostí teorie museli soutěžící prezentovat i fyzikální pokus s vysvětlením před porotou. Naše studentky vše zvládly výborně. Děkujeme za reprezentaci.

• 3. MÍSTO A DALŠÍ KRÁSNÁ UMÍSTĚNÍ V KRAJSKÉM KOLE STŘEDOŠKOLSKÉ ODBORNÉ ČINNOSTI

Naši studenti dosáhli skvělých výsledků také v krajském kole Středoškolské odborné činnosti, které se konalo 14. 5. 2024 na Přírodovědecké fakultě UP v Olomouci. Všechny práce byly hodnoceny jako velmi kvalitní, práce Nely Šubové byla navrhnuta k postupu do celostátního kola v Pardubicích.

Nela Šubová (VII.A) - 3. místo v oboru Molekuární biologie: Testování cytotoxicity a antiproliferativní aktivity komplexů kovů na nádorových buněčných liniích