• Na dny 9. května. a 10. května. 2019 (čtvrtek a pátek po státním svátku) vyhlašuje ředitelka školy volné dny z organizačních a provozních důvodů (dle § 24 odst. 2 zákona č.561/2004 Sb., školský zákon).
    • Naše škola nabízí všem zájemcům o naše studijní obory možnost průběžného zasílání informací o studiu, o přijímacích zkouškách, možnost konzultovat problémy prostřednictvím mailové pošty. Zájemci o přímé informace z vedení gymnázia nechť zašlou kontaktní e-mail na adresu podatelna@gymst.cz
      Zařadíme Vás do databáze zájemců o studium a začneme s Vámi průběžně komunikovat (v mailu prosím uveďte typ studia – zda máte zájem o osmileté nebo čtyřleté studium).

• ŠKOLNÍ KOLO BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY

Před jarními prázdninami proběhlo školní kolo Biologické olympiády studentů vyššího gymnázia.

V kategorii BiO A soutěžili studenti 3. a 4. ročníků, v kategorii BiO B studenti 1. a 2. ročníků.

Tématem letošního ročníku byl „Host do domu, hůl do ruky!“, neboli host do buňky, host do organismu, host do prostředí. Hlavními hrdiny se lotos staly viry.

• ŠKOLNÍ KOLO BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY
        • VÝSLEDKY ŠKOLNÍHO KOLA 60. ROČNÍKU CHEMICKÉ OLYMPIÁDY kat.C - školní rok 2023/2024

Tématem letošního ročníku Chemické olympiády kategorie C byly vlastnosti, využití a sloučeniny d a f-prvků, často s přesahem do běžného života.

Výsledková listina:

1. Stodola Lukáš (V.A)

2. Ochmanová Kristýna (VI.A)

3. Jakšová Kateřina (VI.A)

I zbývající soutěžící Barbora Bucová, David Buchta, Laura Ševčíková ze VI.A dosáhli velmi pěkného výsledku a stali se úspěšnými řešiteli školního kola.

• Naše studentka získala 3.místo v okresním kole Chemické olympiády

Chemická olympiáda kategorie D byla v letošním roce věnovaná tématu „Látky v živých organismech“, především se jednalo o stopové prvky a vitamíny. Praktická laboratorní část zkoumala vlastnosti vitamínu C. Okresní kolo této soutěže každoročně probíhá na našem gymnáziu. Jsme velmi rádi, že v okresním kole se stali všichni naši zúčastnění kvartáni úspěšnými řešiteli a Elena Jiroušová z IV.A získala krásné 3.místo.

•  Naše studentka získala 3.místo v okresním kole Chemické olympiády
          • Magda Švancarová bude reprezentovat ČR na Mezinárodní filozofické olympiádě v Helsinkách

Do druhého kola v letošním již 14. ročníku filozofické soutěže FF UP Olomouc Nebojme se myslet postoupili mezi dvacítku nejlepších středoškoláků z celé republiky i dva naši studenti: Jáchym Procházka ze VII.A a Magdalena Švancarová z VIII.A. Z dvaceti esejí psaných v angličtině si hodnotitelé vybrali právě Magdin filozofický esej jako nejlepší. Vítězství je zároveň kvalifikací pro reprezentaci ČR na XXXII. ročníku International Philosophical Olympiade(IPO), kterou pořádá Mezinárodní sdružení filosofických společností pod patronací UNESCO. Letos olympiáda proběhne ve dnech 16.–19. května 2024 v Helsinkách. Moc blahopřejeme!!! Držíme palce v Helsinkách i při následující maturitě.

• Studenti Gymnázia Šternberk opět úspěšnými dárci krve

Dne 26. února 2024 se hromadného odběru krve na TS FN Olomouc zúčastnilo 20 studentů naší školy.

Úspěšnými dárci se stalo 15 z nich.

A jaké benefity čekají na dárce krve? Pravidelné sledování zdravotního stavu, celodenní volno, 1+1 vstupenka do multikina, občerstvení po odběru, multivitaminy, čokoláda, nealkoholický nápoj a řada výhod ze strany vlastní zdravotní pojišťovny.

• Projekty

zatím žádné údaje

• 585 094 101, IČ0: 00601764, IZO: 000601764
      • Horní náměstí 5, 785 01 Šternberk Czech Republic