• Výsledky 2. kola přijímacího řízení na naši školu (seznamy přijatých a nepřijatých) najdete od pátku 21. června 2024 v systému DIPSy. (dipsy.cz) Tyto seznamy budou také vyvěšeny na dveřích hlavní budovy naší školy od 7:30 hod.
    • Do fotoalba byla přidána nová galerie Cyklokurz 3. A a VII. A - den 3. a 4.

Do fotoalba byla přidána nová galerie Cyklokurz den druhý 28.5. 2024.

Do fotoalba byla přidána nová galerie Cyklokurz 3. A a VII. A - odjezd 27. 5. 2024.

• Jeden svět

V pátek 5.4. jsme se se seminaristy SVS – 3. ročník zúčastnili projekce v rámci festivalu Jeden svět. Zhlédli jsme dokumentární film o politické situaci v Bělorusku, který na nás silně zapůsobil. Po skončení filmu jsme měli možnost o svých pocitech a dojmech diskutovat.

• Jeden svět
        • Dvě medaile z okresního kola Matematické olympiády

Ve středu 3. 4. 2024 se v DDM Olomouci konalo okresní kolo Matematické olympiády. Okresního kola se zúčastnilo i 10 našich studentů primy až tercie, kteří postoupili ze školního kola. V okresním kole řešili v časovém limitu dvou hodin 3 náročné matematické úlohy. Máme velkou radost, že většina z nich se stala úspěšnými řešiteli a dvě studentky dosáhly stupňů vítězů:

• Krajské kolo olympiády v německém jazyce

V krajském kole olympiády v německém jazyce, které se pro střední školy konalo dne 5.4.2024 na Gymnáziu Hejčín, naši školu reprezentovala Johana Valentová. Díky vítězství postupuje do celostátního kola. Gratulujeme ke skvělému výkonu.

• Školní kolo SOČ

Studenti našeho gymnázia se každoročně účastní prestižní vědecké soutěže Středoškolská odborná činnost. Ve školním kole letos soutěžili se svými pracemi následující studenti:

Adam Belej (VIII.A) v oboru Informatika: Využití konvolučních neuronových sítí pro rozpoznávání tříděného odpadu z obrázků, Kateřina Vomáčková (4.A) v oboru Zdravotnictví: Rakovina jater, Nela Šubová (VII.A) v oboru Biologie, geografie a geologie: Testování cytotoxicity a antiproliferativní aktivity komplexů kovů na nádorových buněčných liniích a Kristýna Kohoutková a Magdalena Křepelková (VII.A) v oboru Chemie: Biochemická analýza proteinů včelího jedu. Ve svých oborech získali 1.místa a postupují do okresního kola.

• Školní kolo SOČ
        • Dějepisná soutěž studentů gymnázií ČR a SR

Ve středu 3. 4. 2024 se na Slovanském gymnáziu v Olomouci konalo okresní kolo dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR. Tématem letošního, již XXXII. ročníku, byly evropské dějiny v letech 1975 – 2000. Barvy našeho gymnázia hájilo tříčlenné družstvo studentů třetích ročníků ve složení Ondřej Hirka, Jáchym Procházka a Prokop Smyčka. Kluci v silné konkurenci obstáli a vybojovali krásné 6. místo. Blahopřejeme, děkujeme za reprezentaci školy, za čas, který kluci věnovali přípravě, a za to, že je dějepis baví! Přejeme mnoho dalších úspěchů.

• Projekty

• 585 094 101, IČ0: 00601764, IZO: 000601764
      • Horní náměstí 5, 785 01 Šternberk
        Czech Republic