• Laboratorní cvičení pro žáky ZŠ a SOŠL a S

Po pauze způsobené pandemií Covidu jsme v našich zrekonstruovaných laboratořích a učebnách biologie a chemie opět přivítali žáky okolních základních škol a SOŠL a S Šternberk. Připravili jsme laboratorní cvičení z biologie a chemie, které probíhají v souladu se závazky projektu IROP. Při práci s moderními mikroskopy si žáci prohlédli trvalé zoologické a botanické preparáty, tkáně lidského těla a také pozorovali mikroorganismy žijící v akvarijním filtru. Prozkoumali i svoje smysly a v chemii různými metodami, včetně měření digitálními pH-metry, zjišťovali kyselost a zásaditost nápojů a roztoků používaných v domácnosti.

• Mezinárodní zkoušky z německého jazyka ÖSD

Koncem května proběhly na naší škole zkoušky ÖSD. Rakouský jazykový diplom je oficiálně uznávaný systém zkoušek pro německý jazyk a skládá se z písemné a ústní části. Čtyři studentky naší školy získaly tento diplom na úrovni A2. Blahopřejeme!

• Atletický přebor škol ve čtyřboji – úspěšné představení

Dne 8. 6. 2022 se konal již tradiční atletický čtyřboj za účasti šternberských základních škol a našeho gymnázia. Studenti závodili v běhu na 60 m, hodu míčkem, skoku do dálky a běhu na 800 m. Ve velké konkurenci se naši zástupci neztratili a v kategorii 6.-7. třída jsme brali 1. místo Jirkou Obšilem z II.A a 3. místo Janem Rychteckým z I.A. V kategorii 8. tříd se umístil na 4. místě Břetislav Obšil a to pouhé 2 body od 3. místa a 5 bodů od vítěze dané kategorie. Gratulujeme i ostatním studentům k úspěšné reprezentaci našeho gymnázia (Polák Ondřej, Papica Dominik, Buchta David, Sedlák Jakub, Matoušek Jan, Orságová Eliška, Gottwaldová Amálie, Žouželková Adéla a Matoušková Johana).

• Atletický přebor škol ve čtyřboji – úspěšné představení

zatím žádné údaje

• 585 094 101, IČ0: 00601764, IZO: 000601764
      • Horní náměstí 5, 785 01 Šternberk Czech Republic