• Matemánie pro ZŠ

15.listopadu proběhl u nás na gymnáziu již 14. ročník soutěže Matemánie, kterou připravujeme pro žáky 8. a 9. tříd základních škol. Tentokrát v rekordním počtu 12 čtyřčlenných týmů.

Soutěžící v družstvech při řešení úloh vzájemně spolupracovali, pro úspěch museli nejen dobře počítat, ale také zvolit správnou strategii výběru jednotlivých příkladů.

• Matemánie pro ZŠ
        • Svatomartinské slavnosti Gymnázia Šternberk

Studenti a učitelé gymnázia po dvouleté covidové pauze opět připravili ve spolupráci s o.p.s. Gymnázia Šternberk, Hradem Šternberk, šternberskými základními školami, DDM a Městem Šternberk pro širokou veřejnost tradiční Svatomartinskou slavnost.
            Akce začala na Horním náměstí, odkud na bílém koni vyjel Svatý Martin s družinou bubeníků doprovázený stovkami dětí a rodičů s rozsvícenými lampiony. Lampionový průvod pokračoval do hradní zahrady, kde byl pro všechny připraven bohatý jarmark, ochutnávka svatomartinského vína, cimbálovka, jízda na koni a hudební vystoupení na pódiu. Krásné písničky a básničky nejen s martinskou tematikou si připravili žáci gymnázia, základních škol a DDM.

• MARTINSKÁ SLAVNOST

Dovolujeme si Vás pozvat na MARTINSKOU SLAVNOST která se koná 11. 11. 2022 v 16:30.
            Součástí je lampionový průvod městem, sraz v 16:30 na Hlavním náměstí (lampiony, lucerny s sebou) následuje vystoupení dětí a studentů ZŠ, DDM a gymnázia v zámecké zahradě Hradu Šternberk od 17:00.
            Po celou dobu Martinský starodávný jarmark, martinské speciality, jízda na koni - horní zámecká louka, posezení u cimbálovky s martinským vínem v Hodovním sále, prohlídky hradu. Ukončení akce v 21:00 hod.
            Na Vaši účast se těší vedení o.p.s. rodičů a příznivců Gymnázia Šternberk a studenti s pedagogy.

• MARTINSKÁ SLAVNOST
        • Překladatelská soutěž

Minulý týden se konalo školní kolo překladatelské soutěže. Cílem bylo co nejlépe přeložit umělecký a odborný text z cizího jazyka do češtiny.

Výsledky školního kola z angličtiny: 1. místo: Anežka Čermáková, 2. místo: Petr Kubalík, 3.místo: Michael Maria Bogenrieder. První dva postupují do univerzitního kola, které se bude konat 4. ledna 2023 v prostorách Univerzity Palackého v Olomouci. Všem vítězům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v univerzitním kole.

• pIšQworky - úspěch v oblastním kole v Olomouci

Již řadu let se týmy z naší školy zúčastňují soutěže pIšQworky. PIšQworky jsou podzimní týmová soutěž pro všechny studenty středních škol a žáky druhého stupně základních škol v oblíbené strategické hře, která je pořádána spolkem Student Cyber Games od roku 2008. Soutěž má za sebou už třináct úspěšných ročníků, do kterých se zapojila více než polovina všech českých středních škol a pravidelně se jí účastní tisíce studentů.

• pIšQworky - úspěch v oblastním kole v Olomouci
        • logická olympiáda
          • Krajské kolo Logické olympiády (4. 11. 2022)

Po dobrodružném pátečním ránu, kdy vlak na Prostějov kvůli havárii na dráze do Olomouce nedorazil, po "sprintu" na autobusové nádraží Olomouc, klusu do Národního domu v Prostějově, samotné soutěži a normální zpáteční dopravě do Šternberka můžeme s radostí zveřejnit oficiální výsledky krajského kola Logické olympiády:

• Projekty

zatím žádné údaje

• 585 094 101, IČ0: 00601764, IZO: 000601764
      • Horní náměstí 5, 785 01 Šternberk Czech Republic
      • Sekretariát: Milena Zachovalová: 585 094 101, mobil: 702 086 975, zachovalova@gymst.cz
      • Ekonomka školy: Bc. Vítězslava Nováková: 585 094 113, novakova@gymst.cz