• Výprava do Skotska

Na konci září jsme se my, studenti šternberského gymnázia, vydali do Skotska. Byl to týdenní výlet, který začal 19. září naším odjezdem a skončil 26. září návratem zpět. Skotsko je zemí dudáků, kiltu, hor, jezer, ale třeba i whisky nebo ovcí. Tohle všechno a mnohem víc jsme viděli ve Skotsku i my.

• Výprava do Skotska
          • Digitalizujeme školu

Od letošního roku 2022 v rámci Národního plánu obnovy poskytuje MŠMT finanční prostředky na digitální technologie pro školy. Finanční prostředky budou školám sloužit na nákup digitálních učebních pomůcek a menší částka je věnována také prevenci digitální propasti - pro znevýhodněné žáky.

Od září začínáme učit podle revidovaného školního vzdělávacího programu ECCE HOMO. V tomto ŠVP je zvýšený důraz kladen na výuku moderní Informatiky, zvláště na rozvoj algoritmického myšlení a programování. Pro naplnění těchto cílů jsme zakoupili z prostředků Národního plánu obnovy robotické stavebnice LEGO a mikropočítače BBC micro:bit s příslušenstvím.

• Digitalizujeme školu
        • Účast našich výtvarníků na Bienále 2022

Jednou za dva roky se v Olomouci koná Bienále - výtvarná a literární přehlídka žáků a studentů škol a školských zařízení olomouckého regionu. Studenti loňské kvarty získali na této přehlídce čestné uznání za soubor dvoubarevných linorytů. Vernisáž výstavy nejlepších prací se uskuteční 7. 10. v 17 hodin v Galerii Podkroví v Konviktu UP Olomouc. Výstava potrvá do konce října.

• Přednáška projektu IROP Mechanismy evoluce

Dne 29.9.2022 proběhla na naší škole odborná přednáška Mechanismy evoluce v podání RNDr. Petra Nádvorníka, PhD. z katedry Buněčné biologie a genetiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Studenti maturitních seminářů biologie se seznámili s vědeckými poznatky o vzniku a a vývoji života na Zemi, s evolučními teoriemi a také se základy populační a evoluční genetiky.

• Přednáška projektu IROP Mechanismy evoluce

zatím žádné údaje

• 585 094 101, IČ0: 00601764, IZO: 000601764
      • Horní náměstí 5, 785 01 Šternberk Czech Republic