• Organizace ukončení školního roku

• Ředitelka školy vyhlašuje volný den z organizačních a provozních důvodů (dle § 24 odst. 2 zákona č.561/2004 Sb., školský zákon) na dny 27.,28. a 29. 6. 2018

Slavnostní ukončení školního roku bude v úterý 26. 6. 2018 od 7:55 ve školní sportovní hale ECCE HOMO

• 1.A na brigádě v olomouckém útulku

• V rámci dvoudenního školního výletu, kdy jsme stanovali, nachodili desítky kilometrů, hráli na kytaru a zpívali, hráli volejbal, fotbal, společenské hry, zažili paintballové odpoledne, jsme také strávili úterní dopoledne v olomouckém útulku pro zatoulaná a opuštěná zvířata. Za opravdu horkého a slunečného počasí na nás čekala vedoucí útulku paní Hana Dědochová, která nám s ostatními zaměstnanci rozdělila úkoly, na kterých jsme pracovali. Sbírali jsme kameny, stěhovali části kotců, umývali okna, uklízeli, stříhali živý plot a natírali. Na závěr jsme si s paní vedoucí popovídali o chodu útulku. Jsme rádi, že jsme alespoň trochu pomohli, práce v útulku je velice záslužná a opravdu není jednoduchá.

Do galerie Výlet 1.A byly přidány fotografie.

• Sportovní kurz 3.A a VII.A – Oskava

• Ve dnech 28.5. – 1.6.2018 se uskutečnil již tradiční sportovní kurz tříd 3.A a VII.A, který je zaměřený převážně na cyklistiku. Azyl našich studentům i tentokrát poskytlo RS Krystal v Oskavě. Studenti během týdne absolvovali dva celodenní výlety. První celodenní výlet se uskutečnil do Loštic a druhý do Velkých Losin, zakončený výjezdem na Rabštejn, kde si studenti vyzkoušeli své fyzické možnosti. Také měli na programu řadu sportovních turnajů  a střelbu ze vzduchovky. Vrcholem sportovního kurzu byl cyklistický závod do vrchu na vzdálenost 1,3 km.  Celý týden jsme měli krásné slunné počasí a studenti si sportovní kurz parádně užili. Podívejte se na fotečky z kurzu.

Do galerie Cyklák 2018 byly přidány fotografie.

• Okresní kolo Pythagoriády

• V úterý 29.5.2018 se na ZŠ Mozartova v Olomouci konalo okresní kolo Pythagoriády. Z našeho gymnázia se do něj nominovalo 12 žáků.
            Opravdu výborný výkon předvedl žák III.A  Petr Kubalík, který se ziskem 13 bodů z 15 možných umístil na 5. místě. Nutno dodat, že jeho bodové ohodnocení by stačilo na 2. místo, bohužel rozhodl výsledek ze školního kola. Stejného bodového ohodnocení dosáhl  Adam Belej ze třídy II.A, ten skončil na místě desátém.

Mezi úspěšnými řešiteli se umístili ještě Valentýna Neplechová z III.A a  Adam Nuc s Pavlínou Grossovou ze II.A. Získali 11 bodů.

Děkujeme za výbornou reprezentaci školy a gratulujeme.

pK M