• Volné dny („ředitelské volno“)

• Na  dny 31. 10. a 1. 11. 2024 (čtvrtek a pátek po podzimních prázdninách) vyhlašuje ředitelka školy volné dny z organizačních a provozních důvodů (dle § 24 odst. 2 zákona č.561/2004 Sb., školský zákon ve znění pozdějších změn a doplňků).

• Srdíčkové dny

• Přeji Vám hezký den,ráda bych studentkám, studentům i Vašim kolegům poděkovala za pomoc v rámci podzimních Srdíčkových dnů. Vaše podpora je pro nemocné děti nepostradatelná a my Vám za ni skutečně moc děkujeme. V příloze zasílám děkovný certifikát s celkovou vybranou částkou pro nemocné děti. Moc Vám všem za ni děkujeme. Nesmírně si Vaší letité podpory vážíme, patříte do naší velké rodiny těch, kteří vědí, jak moc nás rodiny s nemocnými dětmi potřebují.

Přeji Vám všem všechno dobré.

MgA. Maria Křepelková ředitelka www.zivotdetem.cz

• Studenti gymnázia navštívili odborné laboratoře

• Dne 1. října strávili studenti maturitního ročníku přírodovědného semináře šedesát minut v odborných laboratořích klinické mikrobiologie nemocnice AGEL ve Šternberku. Speciálním pracovištěm je provedla Mgr. Renata Holnová, která ukázala studentům přístrojovou techniku nezbytnou pro komplexní mikrobiologickou diagnostiku.V těchto prostorách se opravdu baktériím „podstrojuje“, to znamená, že si laboratoře vaří vlastní živná média z beraní krve. Jedná se o agary, na které se kličkují mikroorganismy, které pak samy na agarech vyrostou. Některé baktérie se stanovují podle výsledné barvy či množství unikajícího plynu. Široký záběr práce v laboratoři nahrazují různé analyzátory. Celému týmu patří velké poděkování za možnost prozkoumat jejich laboratoře.Světlana Bergerová a studenti oktávy

Do fotoalba byla přidána nová galerie Exkurze do laboratoří klinické mikrobiologie nemocnice Agel Šternberk..

• Krajské kolo soutěže Středoškolského poháru v atletice

• 3.10.2024 se konalo Krajské kolo soutěže Středoškolského poháru v atletice, kam z okresního kola s 7591 body postoupili naši dorostenci. Družstvo chlapců ve složení Jakub Vysloužil, Václav Šíma, Jan Matoušek, Richard Maňásek, Šimon Bujnoch, Jonáš Nesrsta, Jiří Obšil, Břetislav Obšil a Bartoloměj Pudl v krajském kole podalo ještě lepší výkony, získalo o 425 bodů více a umístilo se na pátém místě.Gratulujeme.

• SLAVNÉ FILMOVÉ MELODIE (2. 10. 2024)

• Dnes si studenti II.A v rámci výuky hudební výchovy vyslechli slavné filmové melodie v olomoucké Redutě, které jim zahrála Moravská filharmonie Olomouc. Zazněly skladby mj. z filmu Titanic, Harry Potter, Star Wars nebo Bídníci. Milým zpestřením byl průvodce celým programem a zároveň úžasný japonský dirigent Chuhei Iwasaki, který se studenty mluvil skvělou češtinou např. o hudbě, nástrojích, životních snech a odhodlání za nimi jít.

Do fotoalba byla přidána nová galerie SLAVNÉ FILMOVÉ MELODIE (2. 10. 2024).

• Mgr. Tamara Kaňáková, ředitelka,
          kanakova@gymst.cz,
          mobil:603815442
        • Mgr. Jaroslav Zavadil, zástupce ředitelky,