• Dřívější ukončení školního roku

• Slavnostní ukončení školního roku proběhne v úterý 25. června 2019 v hale ECCE HOMO. Na další dny 26  - 28.6.2019 vyhlašuje ředitelka školy volný den z organizačních a provozních důvodů - opravy v budově školy. (dle § 24 odst. 2 zákona č.561/2004 Sb., školský zákon). Úřední hodiny během prázdnin vždy v pondělí 9:00 - 11:00 hod.

Přejeme krásné prázdniny a v pondělí 2. září na shledanou :-)

• Úklid přírody

• Na návrh studentské rady při Gymnáziu Šternberk proběhl ve čtvrtek 20. 6. 2019 „Úklid přírody“.

Ve spolupráci s odborem životního prostředí MÚ Šternberk byly vybrány různé lokality, do kterých se ve čtvrtek ráno vypravily všechny třídy gymnázia za účelem sběru odpadu.

Studenti uklízeli následující oblasti:

údolí Na Valech, Kiosk – Zelená budka, kolem trati Ecce Homo, břehy Sitky na Světlově, Světlov – Žleb, garáže u nadjezdu, garáže za ulicí Závodní, cyklostezka na Lužice, ul. Uničovská – kolem Marius Pedersen.

Celkem bylo sesbíráno 122 pytlů odpadu.

Studentům i pedagogům patří velké poděkování. Věříme, že touto akcí podpořili příjemné životní prostředí ve Šternberku.

Do galerie 20. 6. 2019 - akce Studentské rady - posunutý „Den země“ – sbírání odpadků ve Šternberku byly přidány fotografie.

• Důležitá zpráva - zrušení výuky v budově školy v pondělí 17. 6. 2019

• Aktualizace: Vchod do budov školy pro studenty je od pátku 21. 6. 2019 přes nádvoří školy, po schodech přímo do 1. poschodí.
            Uzavřeny jsou šatny (žáci se nepřezouvají) a část přízemí (učebny LF, Fy, VI.A a IVT1). Pro přesun do přízemí hlavní budovy využívejte schodiště u učebny Ze.

Během pondělí se podařilo uklidit následky havárie. Od úterý bude výuka ve standardním rozsahu. Z důvodu vysoušení zamokřených prostor bude provoz upraven takto:

Vchod do budov školy pro studenty je do odvolání přes budovu B (dřevěná vrata naproti radnice)
            Uzavřeny jsou šatny (žáci se nepřezouvají) a část přízemí (učebny LF, Fy, VI.A a IVT1). Pro přesun do 1. poschodí hlavní budovy využívejte schodiště u učebny Ze.

Z důvodu havárie vody v budově gymnázia se výuka v pondělí 17. června ruší a žádáme studenty, aby zůstali doma.

Školní výlety naplánované na pondělí proběhnou beze změny!

Sledujte prosím aktuální informace na Edupage.

• …aby i příští rok mohli chodit do školy!!!

•    I letos pokračujeme v našem společném projektu „ Adopce na dálku“.  Studenti i učitelé se skládají, aby Joseph a Dachelina mohli i příští školní rok chodit do školy. Oba žijí v jedné z nejchudších zemí na světě Haiti, ve vesničce Baie de Henne. Naše peníze – 6.500,- Kč -   jim postačí na roční školné, učebnice, školní uniformu a obědy. Roční částka je 6.500,-Kč.

Zástupci Studentské rady proto vybírají ve třídách 23 Kč od jednoho studenta, dvacet učitelů přispívá částkou vyšší.

Každý rok v září odjíždí přímo na Haiti pracovnice ACH Olomouc Klára Lőffelmannová, která má možnost dětem předat dopisy od nás  adoptivních rodičů a zpátky nám potom přiváží vysvědčení „našich dětí“ a dopisy od nich. Můžete je vidět na nástěnce u kávomatu. Paní Lőffelmannovou pak doufám stejně jako v minulých letech pozveme, aby nám dojmy z cesty předala osobně.

Děkuji studentům, kteří pod vedením p. Kučerové náš letošní dopis připravili.

H. Havlíčková

• Laboratorní cvičení pro žáky ZŠ a SOŠL a S Šternberk

• V týdnu od 10.6.2019 opět navštívili naše nově zrekonstruované laboratoře a učebny biologie a chemie žáci okolních základních škol a SOŠL a S Šternberk. Již podruhé jsme pro ně připravili laboratorní cvičení z biologie a chemie. Při práci s moderními mikroskopy si žáci prohlédli trvalé zoologické a botanické preparáty, tkáně lidského těla a také pozorovali mikroorganismy žijící v akvarijním filtru. Prozkoumali i svoje smysly a v chemii různými metodami včetně měření digitálními pH metry zjišťovali kyselost a zásaditost nápojů a roztoků používaných v domácnosti.

• Celostátní kolo soutěže Evropa ve škole.

• Ve dnech 5.-6. 6. 2019 se naše studentka  1.ročníku Nela Adámková zúčastnila předání cen výtvarné části soutěže Evropa ve škole v Plzni. Užila si vernisáž výstavy i doprovodný program. Její obrázek je součástí kalendáře na rok 2020.

• Celostátní kolo Puškinova památníku.

• Ve dnech 5.-6.6. se konalo v Ruském středisku vědy a kultury v Praze celostátní kolo Puškinova památníku. Naši školu na přehlídce úspěšně reprezentovaly studentky tercie Karolína Neumannová a Hanka Tomášková s básní Sergeje Michalkova » Чудесные таблетки «. Součástí celostátního kola byl i koncert Jaromíra Nohavici, který zazpíval především písně ruských bardů.

• Diplomy DELF

• Aktualizace 7.6.2019: Z důvodu onemocnění p. Votavy se předávání přesouvá na pondělí 17. 6. 2019 ve 13:00 hod.

Diplomy DELF studentům francouzštiny z IV.A a V.A přiveze osobně ředitel Alliance Française Brno Mgr. Jiří Votava, MBA. Předání proběhne v pondělí 10.června ve 12 hodin v učebně VIII.A v prvním patře hlavní budovy gymnázia. Na předání srdečně zveme také rodiče úspěšných studentů.

• Okresní kolo Pythagoriády a skvělý úspěch studenta III.A Adama Nuce

• V úterý 28.5.2019 se jako každoročně na ZŠ Mozartova v Olomouci konalo okresní kolo Pythagoriády. Z našeho gymnázia se do něj nominovalo 13 žáků.
            Opravdu výborný výkon předvedl žák III.A  Adam Nuc, který se ziskem 12 bodů z 15 možných umístil na krásném 2. místě. Se stejným ziskem bodů se na 6. místě umístil jeho spolužák Adam Belej, o pořadí rozhodly body ze školního kola.

Mezi úspěšné řešitele se zařadili také Michal Jurečka z I.A (11 bodů, 9.-10. místo) a Kristýna Kohoutková ze II.A (10 bodů, 21.-23.místo.)

Děkujeme za výbornou reprezentaci školy a gratulujeme.

pK M