• Příjem přihlášek ke studiu

Přihlášky ke studiu lze doručit do 1. března 2020

• Osobně (v níže uvedeném čase)
            • Poštou (doručení lze ověřit telefonicky u sekretářky školy – 585 094 101)
            • Vlastní datovou schránkou

Pondělí: 6:45 – 15:30

Úterý: 6:45 – 15:00

Středa: 6:45 – 15:00

Čtvrtek: 6:45 – 15:30

Pátek. 6:45 – 14:00

Před vyplněním přihlášky doporučuji prostudovat informace na webech školy www.gymst.cz v záložce Uchazeči.

Mgr. Tamara Kaňáková

Ředitelka školy

• ŠKOLNÍ  KOLO OLYMPIÁDY Z FRANCOUZŠTINY
          • ŠKOLNÍ KOLO OLYMPIÁDY Z FRANCOUZŠTINY

• Dne 25. 2. se uskutečnilo školní kolo olympiády z francouzského jazyka, jehož vítěz postupuje do kola krajského. Tím šťastným se stal Ondřej Kořínek ze třídy VII.A, na 2. místě se umístila Denisa Mentlíková ze třídy VI. A a třetí místo obsadila Helena Pospíšilová ze VII. A.

Výhercům blahopřejeme a děkujeme za účast.

• Okresní kolo soutěže z AJ

• Dne 19. 2. 2020 se v Domě dětí a mládeže v Olomouci uskutečnilo Okresní kolo soutěže z anglického jazyka. Z naší školy se ho zúčastnili Lukáš Stodola ze třídy I.A a Pavlína Grossová ze třídy IV.A.

Lukáš ve své kategorii IB obsadil krásné druhé místo. Pavlína zabojovala a jako vítězka kategorie IIB postupuje do kola krajského.

Oběma srdečně blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.

PK/AJ

• 19. SKUPINOVÝ  ODBĚR  STUDENTŮ  GYMNÁZIA
          • 19. SKUPINOVÝ ODBĚR STUDENTŮ GYMNÁZIA

• Vyměnit 470 ml krve za plastový tácek s jednou kávou, sklenicí džusu, tabulkou čokolády, tubou vitamínů se železem a čtyřmi nožičkami párků s plátky chleba – pro tento čin se rozhodlo při únorovém odběru krve 7 studentů našeho gymnázia.

Naše škola se tak odběrem ze dne 13. 2. 2020 dostala k 19. společnému odběru krve z řad našich studentů a pedagogů. Na transfúzním oddělení FN v Olomouci se tak od roku 2012 vystřídalo přibližně 228 studentů gymnázia a 107,16 litrů krve dnes proudí v cévách naší populace. Tak těmito čísly se naše škola může řádně pyšnit!

Za skoro valentýnský odběr patří poděkování následujícím studentům: Anežce Karlíkové, Samuelu Kotyzovi, Natálii Červinkové, Richardu Juránkovi, Vendule Skoupé, Ondřeji Bílkovi a Agátě Stachové. Poděkování patří i kolegyni Mgr. Aleně Niklové za první odběr.

Mgr. Světlana Bergerová (koordinátor akce)

• Školní kolo matematické olympiády kategorie C a D

• Dne 28. ledna 2020 proběhlo školní kolo Matematické olympiády, a to v kategoriích B a C. Potěšitelný byl nejen počet zájemců o matematiku, ale i jejich výborné výsledky. Do krajského kola, které proběhne 31. března 2020, se tak podívají oba zástupci v kategorii B a celkem 5 zástupců v kategorii C. Přejeme jim hodně úspěchů.

Kategorie B:
            1. Mentlíková Denisa (VI.A)
            2. Světnický František (VI.A)

Kategorie C:
            1. Mrhač Vít (V.A)
            2. - 3. Stuchlík Daniel a Kubíček Šimon (oba V.A)
            4. Vysloužil Štěpán  (1.A)
            5. Morávek Matěj (V.A)
            6. Buxbaum David (1.A)
            7. Vyroubalová Nella (1.A)

• Školní kolo Chemické olympiády kategorie D

• Letošní ročník Chemické olympiády kategorie D byl ve znamení solí. Slovo sůl má pro chemika velmi široký význam, protože k solím (kromě té kuchyňské) patří i různé přísady do potravin, dezinfekce, léčiva, hnojiva, stavební materiály, čisticí prostředky, látky používané při výrobě skla a výbušnin, nerosty v přírodě a mnoho dalších zajímavých sloučenin.

Studenti museli nejprve zpracovat rozsáhlou domácí teoretickou část věnovanou výše uvedenému tématu. V laboratoři pak prováděli plamenové zkoušky k důkazu kationtů a analytickými reakcemi zjišťovali složení vzorků. Na závěr je čekal školní test.

Výsledky:

1.místo. Pavlína Grossová, IV.A

2.místo: Adam Belej, IV.A

3.místo: Magdalena Švancarová , IV.A

Blahopřejeme!

• „Testy nanečisto“

• „Testy nanečisto“ - výsledky testů nanečisto byly odeslány na e-maily účastníků dne 10. 2. 2020 ve 14:10 hod. Děkujeme za účast a těšíme se na setkání u jednotných přijímacích zkoušek.

Vedení školy

PS: pokud jste neobdrželi e-mailovou zprávu, zkontrolujte, prosím nevyžádanou poštu ve vaší schránce (zvláště Gmail to dělá...)