• Talent Olomouckého kraje 2024

• Talent Olomouckého kraje je oceněním nejlepších žáků, studentů, škol a školských zařízení, kteří dosáhli mimořádných výsledků v mezinárodních, ústředních či krajských kolech soutěží a přehlídek. Jde především o významnou formu podpory talentované mládeže v Olomouckém kraji.

Naše škola byla letos úspěšná, pět studentů bylo oceněno (Jiří Zákuťanský, Tomáš Křižan, Daniel Síla, Magdalena Švancarová, Radek Vavrečka) a v rámci Olomouckého kraje  získalo naše gymnázium 2 bronzové medaile, a to v HUMANITNÍM a PŘÍRODOVĚDNÉM oboru.

Kompletní výsledky najdete zde, oficiální tiskovou zprávu včetně fotogalerie najdete na stránkách Olomouckého kraje - klikněte.

• Dobrovolný vojenský výcvik úspěšně absolvovali i dva studenti Gymnázia Šternberk

• Během letošních prázdnin představila Armáda ČR pilotní projekt: Dobrovolný vojenský výcvik.

Tento projekt nabízí mladým lidem jedinečnou příležitost zapojit se do intenzivního vojenského výcviku a získat cenné zkušenosti, které mohou využít jak v civilním, tak v profesionálním životě.

Do Hranic na Moravě a Žatce nastoupilo celkem 127 plnoletých středoškoláků, přibližně pětinu z celkového počtu tvořily dívky.

Výcvik organizovali příslušníci 4. brigády rychlého nasazení a 7. mechanizované brigády ve vojenských výcvikových prostorech Libavá a Hradiště.

Součástí dobrovolného cvičení byla střelba z ručních zbraní nebo hod granátem, pořadová, taktická, topografická a ženijní příprava, kurz první pomoci a tělesná příprava v podobě ranních rozcviček, ale i polních přesunů na větší vzdálenost. Měsíční intenzivní výcvik byl kromě zmíněných odborných předmětů zaměřen nejen na osobní rozvoj jednotlivce, ale také na týmovou práci, která je v takto náročném prostředí nesmírně důležitá. Vojíni se naučili překonávat své osobní limity a posilovat charakterové vlastnosti, jako jsou odvaha, vytrvalost a odpovědnost. Po úspěšném absolvování programu se účastníci stanou vojáky v záloze.

Dobrovolný vojenský výcvik úspěšně absolvovali i dva studenti Gymnázia Šternberk –

Richard Maňásek (VIII.A) a Jan Matoušek (4.A).

• Mgr. Tamara Kaňáková, ředitelka,
          kanakova@gymst.cz,
          mobil:603815442
        • Mgr. Jaroslav Zavadil, zástupce ředitelky,