• Maturitní zkoušky 2020 – Gymnázium Šternberk

• Ve dnech 15. – 19. 6. 2020 se konaly ústní maturitní zkoušky na Gymnáziu Šternberk.

Na maturitní zkoušku se připravovalo celkem 51 studentů.

I přes nelehkou situaci, ve které se maturanti ocitli v posledních měsících školního roku, byly i letošní výsledky maturitních zkoušek vynikající. V anglickém jazyce dosáhli studenti průměrné známky 1,37 respektive 1,45.  V českém jazyce byla průměrná známka 1, 77.

I ostatní předměty dopadly velmi úspěšně.

Téměř polovina studentů složila maturitní zkoušku s vyznamenáním, 47 % studentů prospělo a pouhých 5 % si zopakuje maturitní zkoušku v podzimním termínu.

Všem absolventům blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu.

• Pomoc povodněmi postiženému Šumvaldu

V minulém týdnu zasáhly obec Šumvald a další přilehlé vesnice ničivé povodně. Mezi dobrovolníky, kteří podali pomocnou ruku, patří i Jakub Nikl a Martin Vráblík – studenti Gymnázia Šternberk (viz níže). Díky prosbě paní profesorky Maňhalové se do konkrétní rychlé pomoci zapojili i někteří učitelé a pomohli např. s vybavením domácnosti domu č. 159, kde voda zničila veškeré zařízení. Další učitelé se zapojili do sbírkových akcí organizovanými v místech jejich bydliště. Finančními dary rovněž přispěli i rodiče mnohých studentů.

Všem, kterým nejsou lhostejné osudy lidí v postižených oblastech, patří obrovský dík.

Poděkování Kuby Nikla:

„Zdravím všechny z gymplu 😊
            Jakožto rodilého „Šumvaláka“ mě momentální situace naší vesnice opravdu zasáhla...Člověku prostě docházejí slova. Naší rodině se zaplať Pánbůh nic nestalo, ale většině místních se naprosto změnil život.... Jelikož mi životy zdejších lidí a osud celé vesnice nebyl lhostejný, rozhodl jsem se pomoci! První dny jsem pomáhal našim známým s odklidem bahna a odčerpáváním vody. Další dny jsem chodil pomáhat úřednicím na obecní úřad, z kterého se během pár hodin stal krizový štáb s centrem hmotné pomoci zaplaveným občanům. Solidarita lidí je naprosto neuvěřitelná! Jako výpomoc na úřadě jsme měli co dělat, abychom všechny dary roztřídili a poslali je dál potřebným. Chtěl bych opravdu ze srdce poděkovat všem, kteří se nějakým způsobem zapojili, nebo snad ještě mají v plánu zapojit 😊.  Na závěr bych chtěl speciálně vyjádřit své díky paní profesorce Havlíčkové, která opravdu neotálela a do Šumvaldu přijela s po strop plným autem tak potřebných věcí.  Moc DĚKUJEME“

Olomoucký kraj začal hned po povodních organizovat finanční sbírku, která lidem v zaplavených vesnicích na Šumpersku a Uničovsku pomůže s odstraňováním následků povodní. Peníze mohou lidé posílat na sbírkový účet 123-0754200287/0100. Sbírka bude probíhat celý rok.