• Pedagog Olomouckého kraje

• Naše škola nominovala letos na ocenění Pedagog Olomouckého kraje paní Mgr. Irenu Kotkovou. Nominace našeho pedagoga byla podpořena ze strany výběrové komise složené z členů Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Olomouckého kraje a ocenění si paní Kotková převzala ve středu 23. června 2021. Upřímně gratulujeme!

V pondělí 29. 6. 2021paní kolegyně Kotková převzala další ocenění od Olomouckého kraje - 2. místo v kategorii Nejlepší učitel výuky na dálku. Grafulujeme!

• Celostátní úspěch našich výtvarníků

• V celostátním kole výtvarné části soutěže Evropa ve škole obdrželi Jakub Sedlák (I.A)  a Elenka Nesrstová (2.A) Pamětní list. V konkurenci  škol z celé České republiky, včetně uměleckých, je to velký úspěch.

Gratulujeme a přejeme hodně radosti z dalšího tvoření.

• Setkání s rodiči žáků přijatých ke studiu od 1. 9. 2021

• Vážení rodiče,

dovolte, abychom vás pozvali na první třídní schůzky, které se uskuteční dne 24.6.2021 v 16:00 v hlavní budově (vchod od kostela). Součástí schůzek bude vyplnění informací o žákovi (psací potřeby s sebou), vyplnění souhlasů, možnost objednání učebnic a pracovních sešitů, přihláška na dvoudenní seznamovací kurz (příměstský), informace o zvolených jazycích a další. Pokud se nemůžete schůzky zúčastnit, kontaktujte před tímto datem sekretářku školy a přijďte vyplnit požadované formuláře.

Těšíme se na setkání s vámi

Mgr. Tamara Kaňáková

• Sobotní výlet členů pěveckého sboru do Prahy

• V sobotu 19. 6. vyrazil pěvecký sbor našeho gymnázia na výlet do Prahy. V Národním muzeu se podívali na výstavu největších českých hudebních skladatelů (výstava největších českých hudebních skladatelů - Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Leoš Janáček a Bohuslav Martinů) a pak je čekalo v divadle na Zábradlí představení Hamleti.  Nemůžeme zpívat - zkoušet, a tak jsme jeli na exkurzi 😀

Do fotoalba byla přidána nová galerie Sobotní výlet členů pěveckého sboru do Prahy.

• Ekonomická olympiáda

•    Letošního ročníku Ekonomické olympiády se zúčastnilo celkem 15 552 studentů z 339 škol. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB). Padesát finalistů pak soupeřilo o postup do tzv. superfinále, tzn. nejlepších deset, na které čekala prezentace vylosovaného tématu před odbornou porotou. Letos bohužel online a ne v ústředí  ČNB v Praze, jak tomu bylo v minulých letech.

Náš student Petr Kubalík z VI.A prošel všemi koly velmi úspěšně a v superfinále – tzn. mezi deseti nejlepšími v republice, obsadil skvělé 5. místo.

Moc blahopřejeme!

• Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k používání ochranných prostředků dýchacích cest

• Pro informaci: Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k používání ochranných prostředků dýchacích cest s účinností od 8. 6. 2021, kde se oproti současnosti mění (mimo jiné) následující:

- Žáci a studenti nemusí během výuky mít nasazen ochranný prostředek dýchacích cest (respirátor ani roušku), a to při vzdělávání po dobu, kdy sedí v lavici nebo jsou jinak usazeni; uvedené platí ve všech krajích s výjimkou Jihočeského kraje, Libereckého kraje a Zlínského kraje. Při ostatních aktivitách ve škole (např. režim o přestávkách, při příchodu a odchodu ze třídy) zůstává stejný režim jako doposud.

- Pedagogičtí pracovníci nemusí během výuky mít nasazen ochranný prostředek dýchacích cest (respirátor ani roušku), a to při poskytování vzdělávání obecně; uvedené platí ve všech krajích s výjimkou Jihočeského kraje, Libereckého kraje a Zlínského kraje. Při ostatních aktivitách ve škole (např. režim o přestávkách, při příchodu a odchodu ze třídy) zůstává stejný režim jako doposud.Celé opatření najdete na odkazu zde.

• Maturity 2021

• Aktualizace 7. 6. 2021:

Právě před chvíli jsme obdrželi výsledky didaktických testů. Všichni maturanti zvládli testy z Čj, Aj a Rj. Z matematiky neuspěli dva maturanti ze 4. A  a  jeden z VIII.A. Výsledky byly zaslány maturantům do mailu.

Ústní zkoušky zvládli minulý týden všichni bez problémů.

Gratulujeme!

Tak už to začalo i u nás - ústní část maturitních zkoušek je tady (1. - 3. 6. 2021)

Do fotoalba byla přidána nová galerie Maturity 2021.