• Třídní schůzky

• Aktualizace:

Ve čtvrtek 4. 11. 2021 se konají třídní schůzky.

Vzhledem k epidemiologické situaci budou jen formou individuálních konzultací, tj. v době od 16:00 do 18:30 je možnost hovořit s učiteli (jejich umístění viz odkaz)

Ve třídě bude vždy jeden rodič/zákonný zástupce + jeden učitel. Ideální je, když se se s učiteli domluvíte na konkrétní čas. Pokud budete čekat na chodbě dodržujte, prosím, rozestupy 1,5 m. Ve všech vnitřních prostorách jste povinni nosit respirátor (nejméně v kategorii FFP/KN95 nebo nanoroušku obdobných vlastností).

• Logická olympiáda

• V minulém a předminulém týdnu se studenti gymnázia zúčastnili školního kola Logické olympiády.

V kategorii B byli nejúspěšnějšími řešiteli: 1. Jiří Zakuťanský (II. A), 2. Michal Jurečka (IV. A), 3. Lucie Sílová (III. A).

V kategorii C se na předních místech umístili: 1. Šimon Smyčka (VII. A), 2. Nela Šubová (V. A), 3. - 4. Jáchym Procházka (V. A) a Julie Zatloukalová (V. A).

Do krajského kola,  které se koná 3. listopadu v Prostějově, postoupili Jiří Zakuťanský a Michal Jurečka.

Blahopřejeme a přejeme hodně štěstí a bystrou mysl!

• Přírodovědný klokan 2021

• Do prvního tradičního souboje s přírodními vědami se naši studenti (v kategoriích Kadet a Junior) pustili 13. října 2021, kdy proběhla soutěž Přírodovědný klokan. Ta je obdobou Matematického klokana (na studenty čeká až v březnovém termínu). Žáci však musí prokázat své znalosti z oblasti matematiky, fyziky, biologie, chemie, zeměpisu a z všeobecného přehledu.

Nejlepšími řešiteli se stali:

Kategorie Kadet:

1. Stodola Lukáš - III.A - 80 bodů

2. Jurečka Michal - IV.A - 77 bodů

3. Sadílek Petr - IV.A - 76 bodů

Kategorie Junior:

1. Grossová Pavlína - VI.A - 88 bodů

2. Belej Adam - VI.A - 86 bodů

3.-4. Stužková Marie - 2.A - 76 bodů

3.-4. Nuc Adam - VI.A - 76 bodů

Gratulujeme.

• Kraj ocenil talentované školáky

• V pondělí 11. 10. 2021 října proběhlo v Regionálním centru Olomouc slavnostní vyhlášení 17. ročníku ocenění Talent Olomouckého kraje 2021. Ohodnocení nejlepších žáků a studentů, kteří dosáhli mimořádných výsledků v krajských, celorepublikových i mezinárodních kolech soutěží a přehlídek, je jednou z forem, jak hejtmanství podporuje talentovanou mládež v regionu. Ocenění se uděluje v pěti oborech - humanitním, přírodovědném, technickém a dovednostním, uměleckém a sportovním. Právě v posledním oboru zabodovala studentka našeho gymnázia Ema Klimentová, která získala titul Mistr České republiky v atletice, konkrétně v chůzi na 3000 a 5000 m v kategorii dorostenek.

Gratulujeme!

• Naši studenti v 1. lize florbalu

• Víkend byl bohatý na sportovní události. Mimo jiné se hrály zápasy 1.dorostenecké ligy. V té válčí šternberský tým, který má zatím po šesti zápasech 9 bodů za tři výhry a tři prohry. Včerejší den byl však raritní tím, že Fbc Šternberk porazilo Fbc Slovácko vysoko 12:3. A v  týmu Šternberka hrálo šest tudentů naší školy. Co je však ještě zajímavější, 12 šternberských gólů dávali pouze studenti Gymnázia Šternberk. A každý z nich si dal alespoň jeden gól, to i ten nejmenší sekundán. V týmu hráli a skórovali Martin Horry (kvinta), Petr Marghold (1A), Dominik Papica, Břeťa Obšil, Martin Mikolajek (kvarta) a Tomáš Papica (sekunda).

• Moravské divadlo 5. 10. 2021

• Divadelní kroužek vyjel na večerní představení do Moravského divadla v Olomouci. Komedie Dokonalá svatba britského dramatika Robina Hawdona je jednou z nejlepších současných situačních komedií, navzdory tomu, že vznikla před více než pětadvaceti lety, kterou s úspěchem inscenovala většina evropských divadel. Studenti gymnázia a posluchači Divadla Na Půdě byli nadšeni komediálním herectvím a jistě se některé charaktery postav zaryly do jejich představ o herectví a použijí je ve vlastním hereckém rozvoji.

Do fotoalba byla přidána nová galerie Moravské divadlo 5. 10. 2021.

• Úspěch naší studentky

• Ve dnech 1.-3.10.2021 se v Ostravě konalo mistrovství republiky ve sportovní gymnastice.

V kategorii dorostenek se mistryní republiky ve čtyřboji stala naše studentka Johana Valentová z IV.A. Při cvičení na kladině, která u většiny rozhodla o úspěchu či neúspěchu, získala dokonce nejvyšší známku ze všech 33 soutěžících, které se do celostátního kola probojovaly z kvalifikačních krajských přeborů.