• Vánoční prázdniny

• noční prázdniny začínají v pátek 23. 12. 2022 a končí v pondělí 2. 1. 2023. Ve škole se sejdeme v úterý 3. 1. 2023.

Přejeme krásné sváteční dny.

• VÁNOČNÍ DÁREK PRO FRANCOUZŠTINÁŘE Z KVINTY

• Předčasný vánoční dárek dostalo 7 studentů z kvinty, kteří koncem listopadu jeli do Ostravy, aby na tamější Alliance francaise zdolali mezinárodní zkoušky DELF A2.

Na výsledky si sice museli počkat, ale čekání se vyplatilo! Všichni tuto zkoušku úspěšně zvládli.

A my přejeme B. Bucové, V. Vyjídákové, K. Ochmanové, K. Šafránkové, D. Kalhousové, M. Liškovi a E. Svobodové mnoho další úspěchů nejen při studiu francouzštiny.

• Poděkování

• Vážená paní profesorko  Havlíčková,

dovolte, abych Vám, studentkám, studnetům i Vašim kolegům poděkovala za pomoc nemocným dětem v rámci zimních Srdíčkových dnů. Velmi si Vaší pomoci vážíme.

V příloze zasílám děkovný certifikát s krásnou vybranou částkou, za kterou Vám moc děkuji.

Srdečně zdraví a klidný adventní čas přeje   Maria Křepelková

MgA. Maria Křepelková
            ředitelka

Život dětem, o.p.s.

• Studentské prezidentské volby - 1. kolo

• Studentské prezidentské volby 2022 probíhaly ve dnech 12. a 13. prosince. Studenti vybírali z 9 prezidentských kandidátů/ek. Výsledky v řádném termínu odevzdalo 504 škol, z toho 233 gymnázií, 209 středních odborných škol (SOŠ) a 62 učilišť (SOU). Bylo odevzdáno 76 136 platných hlasovacích lístků.

Celkový počet hlasů a procenta získaných hlasů pro jednotlivé prezidentské kandidáty:

5 Danuše Nerudová 54,11 41 198

Marek Hilšer - 0

Denisa Rohanová - 0

Tomáš Zima - 0

Na podrobné výsledky se můžete podívat na: https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby/vysledky-studentskych-voleb

• Laboratorní cvičení pro žáky ZŠ a SŠ

• V týdnu od 13. do 16.12. 2022 probíhají na gymnáziu v zrekonstruovaných laboratořích a učebnách biologie a chemie opět laboratorní cvičení z biologie a chemie pro žáky základních a středních škol našeho regionu. Akce probíhá v souladu se závazky projektu IROP. Při práci s moderními mikroskopy žáci pozorují trvalé zoologické a botanické preparáty, tkáně lidského těla a také mikroorganismy žijící v akvarijním filtru. Zkoumají i svoje smysly a v chemii různými metodami, včetně měření digitálními pH-metry, zjišťují kyselost a zásaditost nápojů a roztoků používaných v domácnosti.

Do fotoalba byla přidána nová galerie Laboratorní cvičení pro žáky ZŠ a SŠ.

• Dějepisná olympiáda

• Ve čtvrtek 8 .prosince se konalo školní kolo Dějepisné olympiády. Zadání se letos týkalo moderních dějin - Rozdělený svět a Československo v něm (1945-1992) - a účast byla v obou kategoriích hojná.V I. kategorii (vyšší ročníky NG) zvítězili:

1. Lukáš Stodola, IV.A

2. Jan Brynda, IV.A

3. Jakub Sedlák , III.A

Ve II. kategorii

1. Petr Kubalík,VIII.A

2. David Buxbaum, 4.A

3. Adam Belej, VII.A

Gratulujeme a postupujícím držíme pěsti v lednovém okresním kole!

Do fotoalba byla přidána nová galerie Dějepisná olympiáda.

• Přednáška Moderní sokolnictví

• Sokolnictví je starodávný způsob lovu s vycvičenými dravci. Od roku 2010 je uznáno organizací UNESCO jako nehmotné kulturní dědictví lidstva. Dravci se ale dnes používají nejen k lovu, ale můžeme se s nimi setkat i při jejich práci při biologické ochraně civilních i vojenských letišť, vinic nebo při lovu a plašení holubů ve městech. Pro studenty našich tříd II. A, III.A a IV.A jsme v pondělí 12.12.2022 připravili přednášku členů Klubu sokolníků organizovaného Českomoravskou mysliveckou jednotou. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o historii sokolnictví i o dnešním "moderním" sokolnictví. Největší úspěch samozřejmě měly ukázky přítomných dravců a informace o jejich chovu a využití v praxi.

Velké poděkování za skvěle zajištěnou akci patří panu Vladimíru Hanákovi a panu Mgr. Marcelu Kosinovi, Ph.D. z olomouckého střediska Klubu sokolníků.

Do fotoalba byla přidána nová galerie Přednáška Moderní sokolnictví.