• Přihlašování na testy nanečisto

• Aktualizace:

Termín odeslání výsledků je po 17. 2. 2023

Testy nanečisto - časový rozvrh:

Přihlášení zájemci z deváté třídy (přihlášení do 12 ledna do 8:00 hod.) - úterý 24. ledna 2023

Přihlášení zájemci z páté třídy a z deváté třídy (přihlášení od 12 ledna 8:00 hod. do 13

. ledna 24:00 hod.) - středa 25. ledna 2023

Začátek oba dny ve 14:00 hod, 14:00 - 15:02 test z Ma, přestávka, 15:45 - 17:00 test z Čj

Pozvánka i s informacemi byla odeslána mailem v pátek 20. ledna 2023

Aktualizace 20. 1. 2023, 18:37:

Dnes tj. v pátek 20. ledna po 18:00 byly odeslány pozvánky na testy nanečisto. Pokud je nenajdete v doručené poště na e-mailu, pod kterým jste se registrovali, zkuste prohlédnout nevyžádanou poštu/spam.

Aktualizace:

Pozor! Změna!

Vzhledem k velkému počtu zájemců z devátých tříd budou všichni přihlášení zájemci ode dne přihlášení 12. ledna (od 8:00 hod.) zařazeni do testování ve středu 25. ledna 2023. S přihlédnutím k možnostem školy (jak personálním tak i prostorovým) je toto opatření nutné. Zároveň ředitelka školy rozhodla, že přihlašování zájemců z devátých tříd bude ukončeno v pátek 13. ledna 2023 ve 24:00 hod (pro zájemce z pátých tříd se nic nemění).

Děkuji za pochopení!

J. Zavadil, organizátor testování

Přihlašování bylo zahájeno 1. ledna 2023, přihlášeným účastníkům budou po 20. lednu zaslány e-mailem pozvánky

Více informací najdete zde.

Registrační formulář - klikněte

• Studentské prezidentské volby - 2. kolo

• Druhé kolo Studentských prezidentských voleb se konalo 18. a 19. ledna 2023.

Studenti vybírali ze dvou kandidátů, kteří postoupili v reálných volbách do druhého kola. Zúčastnilo se: 350 škol - z toho 172 gymnázií, 135 středních odborných škol (SOŠ) a 43 učilišť (SOU).

Bylo odevzdáno 52 930 platných hlasovacích lístků.

Výsledky:         Petr Pavel -  85,72 % -  45 371 hlasů

Andrej Babiš - 14,28 % - 7 559 hlasů

Podrobné výsledky si můžete prohlédnout na https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby/vysledky-studentskych-voleb

Na naší škole volilo 135 studentů (+ 6 neplatně) z 239 oprávněných  - volební účast tedy byla 59%

Výsledky :          Petr Pavel – 122 hlasů  - 90, 37%

Andrej Babiš – 13 hlasů – 9, 63 %

Díky SR za organizaci.

• Školní kolo olympiády z anglického jazyka

• Dne 17. 1. 2023 proběhlo na gymnáziu školní kolo olympiády z AJ. Žáci a žákyně soutěžili ve třech kategoriích. Všem postupujícím do okresních kol srdečně blahopřejeme a přejeme jim hodně úspěchů. Samozřejmě moc děkujeme všem, kteří se školního kola zúčastnili, a budeme se na ně těšit v příštím školním roce.

PK AJ

Výsledková listina (PDF)

• Úřední hodiny pro odevzdávání přihlášek ke studiu

• Pokud chtějí uchazeči donést přihlášku ke studiu osobně, mohou přijít v úředních hodinách od 1.2.2023:

Provozní doba v kanceláři je stanovena takto:

Pondělí - čtvrtek : 7:00 - 14:10
            Pátek : 6:30 - 12:00
            Přihlášku ke studiu lze podat nejpozději  1. 3. 2023

Přihlášku lze zaslat také poštou (doporučeně), doporučujeme ověřit její doručení na Sledování zásilek, případně ověřit telefonicky ve škole na číslech: 585 094 101 nebo 702 086 975.

• Informativní schůzka pro rodiče zájemců o studium

• Informativní schůzka pro rodiče zájemců o studium (z 5. i 9. tříd)  na Gymnáziu Šternberk se koná ve čtvrtek

26.1.2023 v 16:00 v hlavní budově školy (vstup od kostela).

Na schůzce budou podány stejné informace jako na dni otevřených dveří.

• DIVADLO

• Ve středu 4. 1. 2023 vyrazili studenti vyššího gymnázia naší školy směr Šumperk. Cílem byla návštěva šumperského divadla, kde studenti zhlédli představení Přelet nad kukaččím hnízdem. Románovou předlohou byla kniha Vyhoďme ho z kola ven Kena Keseyho. Příběh odehrávající se v psychiatrické léčebně, kde si hlavní postava Randle Patrick McMurphy  snaží za každou cenu udržet svobodnou a zdravou mysl, dodnes neztratil na své aktuálnosti.  Herci Divadla Šumperk se svých rolí zhostili na výbornou. Studentům se představení velmi líbilo a po skončení odměnili všechny představitele dlouhým potleskem vestoje.

• Studenti Gymnázia Šternberk zavítali na Katedru analytické chemie PřF UP Olomouc.

• Ve středu 21. prosince proběhla exkurze studentů chemického semináře do odborných parkovišť Katedry analytické chemie na PřF UP v Olomouci.

Cílem bylo seznámit studenty s výzkumnými metodami oboru analytické chemie, představit odborné laboratoře a v rámci laboratorního cvičení si vyzkoušet chelatometrické stanovení tvrdosti vody.

Jako bonus si studenti odvezli celou řadu zajímavostí z oboru - využití „stařícího přístroje“ pro testování karoserií v automobilovém průmyslu, využití „mikrovlnky“ pro rozpad vzorků nebo jak na to, když máte provést analýzu pojiv v archeologických stavbách starých 25 milionů let.

Věřím, že exkurze byla pro studenty milým předvánočním zpestřením.

PK chemie

Do fotoalba byla přidána nová galerie Studenti Gymnázia Šternberk zavítali na Katedru analytické chemie PřF UP Olomouc..

• 585 094 101, IČ0: 00601764, IZO: 000601764
        • Horní náměstí 5, 785 01 Šternberk Czech Republic