• To byl Halloween 2023

• Ve středu 25. 10. 2023 se na naší škole konala již tradiční Halloween Party pro žáky a žákyně prvního stupně šternberských základních škol. Kromě nejrůznějších her a soutěží mohly děti nahlédnou do tajů chemické a fyzikální laboratoře, zhlédly krátké divadelní představení o vzniku tradice dlabání dýní, díky moderní technologiím se seznámily s halloweenskými zvyky, zasoutěžily si ve speciálních strašidelných disciplínách.Akce se jako vždy povedla a už teď se všichni těšíme na Halloween 2024.

PK/AJ

Do fotoalba byla přidána nová galerie HALLOWEEN PARTY 2023.

• Studenti gymnázia opět darovali krev, opět pomáhali

• Dne 23. října 2023 se uskutečnil na Transfuzním oddělení FN Olomouc další hromadný odběr krve.

Tentokrát se dobrovolného dárcovství krve zúčastnilo 11 studentů.

Studenti se po příchodu na oddělení krátce zdrželi v evidenci, kde jim bylo přiděleno osobní číslo. Dále absolvovali předodběrové vyšetření z kapky krve, následně vyšetření lékařem a nakonec absolvovali samotný odběr krve (470 ml).  Závěrem čekalo na studenty příjemné posezení v tamní jídelně, kde jim byla nabídnuta káva nebo džus, párky s pečivem, nealkoholické pivo, čokoláda a vitamíny. V kanceláři si pak vyzvedli potřebné doklady, kartičku dárce, malý odznak kapky krve a další benefity související s dárcovstvím krve.

Je dobré mít na paměti, že krev hraje v medicíně nezastupitelnou a stále rostoucí roli. Pořád ji neumíme uměle vyrobit, ani ničím nahradit. Velká část krve se pak spotřebuje na hematoonkologii, chirurgii, kardiologii, ortopedii a zachraňuje tak lidské životy.

Všem studentům za tento čin děkujeme a přejeme hodně zdraví a další taková rozhodnutí.

Mezi dárce krve patřili: Grossová Soňa, Joseph William Collins, Samuel Sova, František Bouzek, Marián Hejníček, Ondřej Komárek, Jakub Němeček, Adam Pavlíček, Kateřina Vomáčková, Kristýna Grégrová a Jan Matoušek

Světlana Bergerová

Do fotoalba byla přidána nová galerie Dárcovství krve - podzim 2023.

• Srdíčkové dny

• S radostí zveřejňuji poděkování:

...dovolte, abych Vám, studentům i Vašim kolegům poděkovala za pomoc vážně nemocným dětem v rámci Srdíčkových dnů. Vaší pomoci si skutečně nesmírně vážíme.  V příloze Vám zasílám děkovný certifikát s vybranou částku v rámci podzimních Srdíčkových dnů, moc vám všem za ni děkujeme.

Přeji Vám hodně klidu a pohody a srdečně zdravím.

MgA. Maria Křepelková
            ředitelka