Do galerie Slavnostní ukončení školního roku (hala ECCE HOMO) byly přidány fotografie.
Novinky
Slavnostní ukončení školního roku (hala ECCE HOMO)
Dobří holubi se vracejí
aneb krátká návštěva bývalého spolužáka až z dalékého Hongkongu.
Úklid přírody
Na návrh studentské rady při Gymnáziu Šternberk proběhl ve čtvrtek 20. 6. 2019 „Úklid přírody“.
Ve spolupráci s odborem životního prostředí MÚ Šternberk byly vybrány různé lokality, do kterých se ve čtvrtek ráno vypravily všechny třídy gymnázia za účelem sběru odpadu.
Studenti uklízeli následující oblasti:
údolí Na Valech, Kiosk – Zelená budka, kolem trati Ecce Homo, břehy Sitky na Světlově, Světlov – Žleb, garáže u nadjezdu, garáže za ulicí Závodní, cyklostezka na Lužice, ul. Uničovská – kolem Marius Pedersen.
Celkem bylo sesbíráno 122 pytlů odpadu.
Studentům i pedagogům patří velké poděkování. Věříme, že touto akcí podpořili příjemné životní prostředí ve Šternberku.
Do galerie 20. 6. 2019 - akce Studentské rady - posunutý „Den země“ – sbírání odpadků ve Šternberku byly přidány fotografie.
14
Důležitá zpráva - zrušení výuky v budově školy v pondělí 17. 6. 2019
Aktualizace: Vchod do budov školy pro studenty je od pátku 21. 6. 2019 přes nádvoří školy, po schodech přímo do 1. poschodí.
Uzavřeny jsou šatny (žáci se nepřezouvají) a část přízemí (učebny LF, Fy, VI.A a IVT1). Pro přesun do přízemí hlavní budovy využívejte schodiště u učebny Ze.Během pondělí se podařilo uklidit následky havárie. Od úterý bude výuka ve standardním rozsahu. Z důvodu vysoušení zamokřených prostor bude provoz upraven takto:Vchod do budov školy pro studenty je do odvolání přes budovu B (dřevěná vrata naproti radnice)
Uzavřeny jsou šatny (žáci se nepřezouvají) a část přízemí (učebny LF, Fy, VI.A a IVT1). Pro přesun do 1. poschodí hlavní budovy využívejte schodiště u učebny Ze.Z důvodu havárie vody v budově gymnázia se výuka v pondělí 17. června ruší a žádáme studenty, aby zůstali doma.
Školní výlety naplánované na pondělí proběhnou beze změny!
Sledujte prosím aktuální informace na Edupage.
Vedení školy
2
…aby i příští rok mohli chodit do školy!!!
I letos pokračujeme v našem společném projektu „ Adopce na dálku“. Studenti i učitelé se skládají, aby Joseph a Dachelina mohli i příští školní rok chodit do školy. Oba žijí v jedné z nejchudších zemí na světě Haiti, ve vesničce Baie de Henne. Naše peníze – 6.500,- Kč - jim postačí na roční školné, učebnice, školní uniformu a obědy. Roční částka je 6.500,-Kč.
Zástupci Studentské rady proto vybírají ve třídách 23 Kč od jednoho studenta, dvacet učitelů přispívá částkou vyšší.
Každý rok v září odjíždí přímo na Haiti pracovnice ACH Olomouc Klára Lőffelmannová, která má možnost dětem předat dopisy od nás adoptivních rodičů a zpátky nám potom přiváží vysvědčení „našich dětí“ a dopisy od nich. Můžete je vidět na nástěnce u kávomatu. Paní Lőffelmannovou pak doufám stejně jako v minulých letech pozveme, aby nám dojmy z cesty předala osobně.
Děkuji studentům, kteří pod vedením p. Kučerové náš letošní dopis připravili.
H. Havlíčková
Laboratorní cvičení pro žáky ZŠ a SOŠL a S Šternberk
V týdnu od 10.6.2019 opět navštívili naše nově zrekonstruované laboratoře a učebny biologie a chemie žáci okolních základních škol a SOŠL a S Šternberk. Již podruhé jsme pro ně připravili laboratorní cvičení z biologie a chemie. Při práci s moderními mikroskopy si žáci prohlédli trvalé zoologické a botanické preparáty, tkáně lidského těla a také pozorovali mikroorganismy žijící v akvarijním filtru. Prozkoumali i svoje smysly a v chemii různými metodami včetně měření digitálními pH metry zjišťovali kyselost a zásaditost nápojů a roztoků používaných v domácnosti.
Celostátní kolo soutěže Evropa ve škole.
Ve dnech 5.-6. 6. 2019 se naše studentka 1.ročníku Nela Adámková zúčastnila předání cen výtvarné části soutěže Evropa ve škole v Plzni. Užila si vernisáž výstavy i doprovodný program. Její obrázek je součástí kalendáře na rok 2020.
Veletrh vědy - UP Olomouc
Do galerie Veletrh vědy - UP Olomouc byly přidány fotografie.
6
Celostátní kolo Puškinova památníku.
Ve dnech 5.-6.6. se konalo v Ruském středisku vědy a kultury v Praze celostátní kolo Puškinova památníku. Naši školu na přehlídce úspěšně reprezentovaly studentky tercie Karolína Neumannová a Hanka Tomášková s básní Sergeje Michalkova » Чудесные таблетки «. Součástí celostátního kola byl i koncert Jaromíra Nohavici, který zazpíval především písně ruských bardů.
Vídeň 2019 (7. 6. 2019)
Do galerie Vídeň 2019 (7. 6. 2019) byly přidány fotografie.
3
Diplomy DELF
Aktualizace 7.6.2019: Z důvodu onemocnění p. Votavy se předávání přesouvá na pondělí 17. 6. 2019 ve 13:00 hod.
Diplomy DELF studentům francouzštiny z IV.A a V.A přiveze osobně ředitel Alliance Française Brno Mgr. Jiří Votava, MBA. Předání proběhne v pondělí 10.června ve 12 hodin v učebně VIII.A v prvním patře hlavní budovy gymnázia. Na předání srdečně zveme také rodiče úspěšných studentů.
Třídní schůzky rodičů nově přijatých žáků
Vážení rodiče,
dovolte, abych vás pozvala na první třídní schůzky, které se uskuteční ve čtvrtek dne 6. 6. 2019 v 16:00 hod. v budově gymnázia (vstup hlavním vchodem od kostela) v přízemí.
Třída I.A (žáci z 5.tříd) bude v učebně VI.A, třída 1.A (žáci z 9.tříd) v učebně fyziky.
Program schůzek :
1. Základní informace o studiu, vyplnění dotazníku
2. Informace o seznamovacím kurzu a vyplnění přihlášky
3. Závazná objednávka pracovních sešitů a jazykových učebnic
4. Informace o stravování, ubytování
5. Různé
V průběhu schůzek vás požádáme o vyplnění dotazníku o vašem dítěti, proto si s sebou přineste psací potřeby a rodné číslo vašeho syna/vaší dcery.
Pokud se nemůžete schůzek zúčastnit, prosím dostavte se na sekretariát školy k vyplnění výše uvedeného, a to v termínu od 10.6. do 12.6.2019. Tento termín je nutné dodržet kvůli organizaci školy ve školním roce 2019/2020.
Budeme se těšit na vaši účast.
S pozdravem
Mgr. Tamara Kaňáková
ředitelka školy
Okresní kolo Pythagoriády a skvělý úspěch studenta III.A Adama Nuce
V úterý 28.5.2019 se jako každoročně na ZŠ Mozartova v Olomouci konalo okresní kolo Pythagoriády. Z našeho gymnázia se do něj nominovalo 13 žáků.
Opravdu výborný výkon předvedl žák III.A Adam Nuc, který se ziskem 12 bodů z 15 možných umístil na krásném 2. místě. Se stejným ziskem bodů se na 6. místě umístil jeho spolužák Adam Belej, o pořadí rozhodly body ze školního kola.Mezi úspěšné řešitele se zařadili také Michal Jurečka z I.A (11 bodů, 9.-10. místo) a Kristýna Kohoutková ze II.A (10 bodů, 21.-23.místo.)
Děkujeme za výbornou reprezentaci školy a gratulujeme.
pK M
Celostátní kolo Dějepisné olympiády
Celostátního kola Dějepisné olympiády se letos účastnilo i Gymnázium Šternberk. Zasloužil se o to Petr Kubalík z IV.A, a to výborným umístěním v krajském kole, ale také sepsáním písemné práce na téma Staré stezky a cesty mého regionu, což bylo další podmínkou účasti. Letošní setkání nejlepších mladých historiků z celé republiky se konalo od 20. do 24. května ve starobylé Olomouci, která kdysi bývala i hlavním městem Moravy. Závěrečný ceremoniál proběhl v Arcibiskupském paláci, a to za přítomnosti olomouckého arcibiskupa i rektora Univerzity Palackého. I když se Peťa na medailové pozice nedostal, gratulujeme mu už k samotné účasti v ústředním kole!
Pozdrav z kurzu...
Do galerie Cyklokurz 2019 byly přidány fotografie.
Gymnázium Šternberk postupuje do republikového finále
21. 5. 2019 se v Olomouci konalo krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu.
S potěšením oznamujeme, že v kategorii středních škol zvítězil tým Gymnázia Šternberk a zajistil si tak postup do republikového finále.
Náš tým bojoval ve složení: Ema Marková, Vendula Skoupá, Sabina Smolková, Helena Pospíšilová, Karolína Juráková, Matyáš Doležal, František Světnický, David Neumann a Matěj Zdařil.
Blahopřejeme a držíme palce v celostátním kole, které se koná ve středu 5. června v Brně.
Autoremedura - změna rozhodnutí o nepřijetí
Aktualizace 3. 6. 2019
Seznam uchazečů, u kterých bylo změněno rozhodnutí a byli přijati:
17. 5. 2019 autoremedura1.pdf
21. 5. 2019 autoremedura2.pdf
27. 5. 2019 autoremedura3.pdf
3. 6. 2019 autoremedura4.pdf
Ředitelka gymnázia, jehož činnost vykonává Gymnázium, Šternberk, Horní náměstí 5, jako příslušný správní orgán podle § 165 odst. 2 písm. f) zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších změn a doplňků, v souladu s §87 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších změn a doplňků v plném rozsahu vyhovuje odvolání účastníka řízení a mění své rozhodnutí ze dne 30. 4. 2018 kterým nebyl uchazeč přijat(a) ke studiu na Gymnázium, Horní náměstí 5 na je přijat ke vzdělávání na střední škole, jejíž činnost vykonává Gymnázium, Šternberk, Horní náměstí 5, od 1. 9. 2018.
Připravovaná výstava fotografií - noste, prosím, vyučujícím dějepisu. Děkujeme
Cyklistický kurz - odjezd 27. 5. 2019
Do galerie Cyklistický kurz - odjezd 27. 5. 2019 byly přidány fotografie.
24
Ukončení ústní části maturit 2019
Do galerie Ukončení ústní části maturit 2019 byly přidány fotografie.
9