• První ročníky v Olomouci

• Kvinta a 1.A byly společně v Olomouci. Udělali si výlet za památkami románského, gotického i barokního umění. Mimo jiné navštívili varhany v Mořici, dominikánský klášter, kostel svatého Michala, Arcidiecézní muzeum. Bylo to velmi podnětné doplnění látky, kterou studenti probírají v hodinách estetiky.

• Třídní schůzky

• V čtvrtek 10. 1. 2019 se konají třídní schůzky-konzultační odpoledne. Konají se v budovách školy od 16:00 do 18:30. Srdečně zveme rodiče a zákonné zástupce. Umístění učitelů najdete ZDE.

• Laboratorní cvičení pro žáky ZŠ a SOŠL a S

• Nově zrekonstruované laboratoře a učebny biologie a chemie na gymnáziu Šternberk si mohla veřejnost prohlédnout již  během Dnů otevřených dveří začátkem prosince. Rekonstrukce celého přírodovědného areálu proběhla díky IROP a Olomouckému kraji. Těsně před Vánoci byl připraven bonus v podobě praktických laboratorních cvičení z biologie a chemie pro žáky devátých tříd šternberských základních škol, ZŠ Bohuňovice a také SOŠL a S Šternberk. Při práci s moderními mikroskopy si žáci prohlédli trvalé i dočasné preparáty, prozkoumali svoje smysly a různými metodami včetně digitálních pH metrů zjišťovali kyselost a zásaditost nápojů a roztoků používaných v domácnosti.

Do galerie Laboratorní cvičení pro žáky ZŠ a SOŠL a S byly přidány fotografie.

• Best in English - stříbrná medaile v Olomouckém kraji

• V letošním roce se naše škola opět zapojila do prestižní internetové soutěže Best in English. Zájem o účast v soutěži ze strany našich studentů byl opravdu veliký a výsledky byly více než uspokojivé. Je třeba zmínit, že letošního kola se zúčastnilo neuvěřitelných 892 středních škol a 21110 studentů ze 30 států. Díky píli a odhodlání našich studentů pak naše škola celkově skončila na krásném 2. místě v Olomouckém kraji (to je zlepšení o jednu příčku oproti minulým kolům), 25. v České republice a 83. na světě. V rámci naší školy bodovali hlavně oktaváni, ale příjemně překvapili i ti o dost mladší.

Zde je 10 našich nejúspěšnějších studentů:

1. Jan Doležel VIII.A (43. místo v republice, 165. místo na světě)

2. Veronika Hermanová VIII.A

3. Jindřich Pastorek VIII.A