• Ústřední kolo soutěže Bobřík informatiky proběhlo  pod značkou Bebras Challenge 30. ledna 2019
          • Ústřední kolo soutěže Bobřík informatiky proběhlo pod značkou Bebras Challenge 30. ledna 2019

• Postupující ze školních kol soutěžili ve stejný čas ve 14 krajských finále ústředního kola. Olomoucký kraj měl ústřední kolo na Gymnáziu Hranice. Soutěžící odpovídají na 15 otázek z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti v on-line testu na počítači. Ústřední kolo probíhá ve všech 14 krajích ve stejném čase.

Na řešení měli maximálně 60 minut. V řípadě rovnosti bodů rozhodoval rychlejší čas. Vynikající výkon podala naše zástupkyně Alena Orságová ze třídy VII.A. Získala maximální počet možných bodů (240) a jen čas řešení rozhodl, že skončila celkem na pátém místě v Olomouckém kraji. V celostátním pořadí skončila 43 z 358 finalistů (prvních 49 mělo shodně plný počet 240 bodů).

Gratulujeme.

Do galerie Ústřední kolo soutěže Bobřík informatiky proběhlo pod značkou Bebras Challenge 30. ledna 2019 byly přidány fotografie.

• Školní kolo olympiády z matematiky - kat. B a C

• Dne 29.1.2019 proběhlo na našem gymnáziu školní kolo olympiády z matematiky v kategoriích B a C. Ve svých kategoriích uspěli a vybojovali si tak postup do krajského kola studenti v níže uvedených výsledkových listinách.

Všem děkujeme za účast a skvělé výkony, postupujícím přejeme navíc hodně zdaru v krajském kole.

PK M

Výsledkové listiny:

KATEGORIE B

1. místo: Karolína Letochová, VI.A (18 b)

2. místo: Pavel Skyva, VI.A (12 b)

3. místo: Jana Belejová, VI.A (10 b)

KATEGORIE C

1. - 2. místo: Denisa Mentlíková, V.A (13 b)

1. - 2. místo: František Světnický, V.A (13 b)

3. - 4. místo: Marie Janásková, 1.A (10 b)

3. - 4. místo: Vojtěch Sviták, V.A (10 b)

Do galerie Školní kolo olympiády z matematiky - kat. B a C byly přidány fotografie.

• Okresní kolo Konverzační soutěže v německém jazyce

• Dne 29. 1. 2019 se dvě studentky IV.A zúčastnily okresního kola Konverzační soutěže v německém jazyce.

Ve velmi silné konkurenci se Anežka Čermáková umístila na 4. místě a Klára Sílová na 6. místě.

Oběma studentkám blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů nejen v německém jazyce.

PK NJ

• Pozvánka na informativní schůzku

• Srdečně zveme rodiče všech zájemců o studium na Gymnáziu Šternberk – z 5. i 9. tříd -  na informativní schůzku, která se uskuteční ve čtvrtek 24. 1. 2019 v 16:00 hod. v přízemí hlavní budovy (vstup od kostela). Schůzka je určena pro ty, kteří nenavštívili schůzky s ředitelkou školy během dnů otevřených dveří.

Těšíme se na vaši účast

Mgr. Tamara Kaňáková

• Školní kolo olympiády z anglického jazyka

• Dne 17.1.2019 proběhlo na gymnáziu školní kolo olympiády z AJ. Žáci a žákyně soutěžili ve třech kategoriích. Ve svých kategoriích vyhráli a do okresního kola postupují:

KATEGORIE IB – Sylvie Mrhačová, II.A

KATEGORIE IIB –Matěj Morávek, IV.A

KATEGORIE IIIA – Jana Belejová a Emma Gentric, obě VI.A

Všem děkujeme za hojnou účast a vítězům přejeme hodně zdaru v okresním kole.

PK AJ

• První ročníky v Olomouci

• Kvinta a 1.A byly společně v Olomouci. Udělali si výlet za památkami románského, gotického i barokního umění. Mimo jiné navštívili varhany v Mořici, dominikánský klášter, kostel svatého Michala, Arcidiecézní muzeum. Bylo to velmi podnětné doplnění látky, kterou studenti probírají v hodinách estetiky.

• Laboratorní cvičení pro žáky ZŠ a SOŠL a S

• Nově zrekonstruované laboratoře a učebny biologie a chemie na gymnáziu Šternberk si mohla veřejnost prohlédnout již  během Dnů otevřených dveří začátkem prosince. Rekonstrukce celého přírodovědného areálu proběhla díky IROP a Olomouckému kraji. Těsně před Vánoci byl připraven bonus v podobě praktických laboratorních cvičení z biologie a chemie pro žáky devátých tříd šternberských základních škol, ZŠ Bohuňovice a také SOŠL a S Šternberk. Při práci s moderními mikroskopy si žáci prohlédli trvalé i dočasné preparáty, prozkoumali svoje smysly a různými metodami včetně digitálních pH metrů zjišťovali kyselost a zásaditost nápojů a roztoků používaných v domácnosti.

Do galerie Laboratorní cvičení pro žáky ZŠ a SOŠL a S byly přidány fotografie.

• Best in English - stříbrná medaile v Olomouckém kraji

• V letošním roce se naše škola opět zapojila do prestižní internetové soutěže Best in English. Zájem o účast v soutěži ze strany našich studentů byl opravdu veliký a výsledky byly více než uspokojivé. Je třeba zmínit, že letošního kola se zúčastnilo neuvěřitelných 892 středních škol a 21110 studentů ze 30 států. Díky píli a odhodlání našich studentů pak naše škola celkově skončila na krásném 2. místě v Olomouckém kraji (to je zlepšení o jednu příčku oproti minulým kolům), 25. v České republice a 83. na světě. V rámci naší školy bodovali hlavně oktaváni, ale příjemně překvapili i ti o dost mladší.

Zde je 10 našich nejúspěšnějších studentů:

1. Jan Doležel VIII.A (43. místo v republice, 165. místo na světě)

2. Veronika Hermanová VIII.A

3. Jindřich Pastorek VIII.A