• Okresní kolo olympiády z AJ

• Dne 27. 2. 2019 se v Domě dětí a mládeže v Olomouci uskutečnilo Okresní kolo olympiády z anglického jazyka. Z naší školy se ho zúčastnili Sylvie Mrhačová ze třídy II.A a Matěj Morávek ze třídy IV.A.

Sylvie ve své kategorii IB vybojoval nádherné první místo. Tato kategorie bohužel nemá kolo krajské, nicméně budeme Sylvii držet palce v příštím roce.

Matěj ve své kategorii IIB se umístil na velice pěkném čtvrtém místě.

Oběma srdečně blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.

PK/AJ

• VÝSLEDKY BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY 2018-19  GYMNÁZIUM ŠTERNBERK
          • VÝSLEDKY BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY 2018-19 GYMNÁZIUM ŠTERNBERK

• V únoru proběhlo školní kolo Biologické olympiády v kategoriích A, B, C a D. Výsledková listina je v příloze. Všem soutěžícím děkujeme za jejich účast v soutěži a vítězům blahopřejeme.

PK biologie

KATEGORIE A

1.MÍSTO  Barbora Vinohradníková 3.A

2.MÍSTO Natálie Červinková   3.A

3.MÍSTO Lucie Komárková  3.A

KATEGORIE B

1.MÍSTO Jan Sládek  VI.A

2.MÍSTO Ondřej Bílek  VI.A

3.MÍSTO Daniela Petřeková VI.A

KATEGORIE C

1.MÍSTO Petr Kubalík , Jiří Černocký – oba IV.A

2.MÍSTO Magdalena Švancarová  III.A

3.MÍSTO Stella Pospíšilová   III.A

KATEGORIE D

1.MÍSTO Barbora Vacová   II.A

2.MÍSTO Helena Burdová  II.A

3.MÍSTO Anna Venusová   II.A

• Recitační soutěž

• Ve čtvrtek 21.2.2019 proběhla tradiční recitační soutěž v DDM Šternberk. Přihlásili jsme 6 recitátorů, kteří postoupili ze školního kola. Dvě studentky soutěžily se svými vlastními texty s názvem Co bych chtěla mít? Ostatní vsadili na klasiku v podobě Havrana od E.A. Poea nebo poměrně těžký sonet od E.Barrett-Browningové. Máme velikou radost a jsme  velmi pyšní, protože v mladší kategorii žáků 6. a 7. tříd Břetislav Obšil obsadil třetí místo, v kategorii žáků 8. a 9. tříd naši studenti obsadili všechny medailové pozice. 3.místo patří Soně Grossové, 2. místo Johaně Dojčárové a nejlepším recitátorem byl Petr Kubalík. Děkujeme DDM za organizaci a těšíme na příští rok.

Do galerie Recitační soutěž byly přidány fotografie.

• 15.  SKUPINOVÝ  ODBĚR  STUDENTŮ  GYMNÁZIA
          • 15. SKUPINOVÝ ODBĚR STUDENTŮ GYMNÁZIA

• Vyměnit 470 ml krve za plastový tácek s jednou kávou, sklenicí džusu, tabulkou čokolády, tubou vitamínů se železem a čt yřmi nožičkami párků s plátky chleba, tak pro tento čin se rozhodlo při valentýnském odběru krve 14 studentů našeho gymnázia.

Naše škola se odběrem ze dne 14. 2. 2019 dostala k 15. společnému odběru krve. Na transfuzním oddělení FN v Olomouci se tak od roku 2012 vystřídalo 180 studentů gymnázia a 84,6 litrů krve dnes proudí v cévách naší populace. Těmito čísly se naše škola může řádně pyšnit!

Za valentýnský odběr patří poděkování následujícím studentům: Báře Břečkové, Jindřichu Novákovi, Nikole Zapletalové, Alexanderu F. Richterovi, Kateřině Vašutové, Zdeně Kašparové, Ondřeji Korcinovi, Samuelu Kotyzovi, Matěji Zdařilovi, Kryštofu Bergerovi, Báře Michalcové, Nikole Látalové, Marii Zlámalové a Františku Šestákovi.
            Poděkování patří i kolegyni Mgr. Haně Tiché za několikanásobný odběr.
            Mgr. Světlana Bergerová - koordinátor akce

Do galerie Dárcovství krve (14. 2. 2019) byly přidány fotografie.

• Výsledky testů "nanečisto" 2019

•

Právě teď (8. 2. 2019, 18:30 hod.) byly odeslány účastníkům na e-mailové adresy uvedené při registraci výsledky testů. Prosím, zkontrolujte si i složku nevyžádané pošty (spamu), občas se stane, že tento hromadný mail tam zapadne.

Přihlášku ke studiu lze odevzdat v kanceláři školy v pracovní dny od 1.2.2019  do 1.3.2019 v době od 7:00 do 15:00 hod.

Za všechny organizátory testování přeji hodně úspěchů u skutečných jednotných testů v dubnu.

• Úspěchy v soutěžích NJ (překladatelská soutěž a olympiáda NJ)

• 18.12. 2018 proběhlo na Filozofické fakultě Univerzity Palackého fakultní kolo překladatelské soutěže. Úkolem všech zúčastněných bylo co nejlépe přeložit 2 texty, a to text odborný a umělecký. Na výsledky jsme si museli počkat, protože o nich rozhoduje komise, která musí všechny texty pečlivě přečíst a porovnat jejich úroveň . Ve velké konkurenci se naší studentce Kristině Pimerové podařilo získat čestné uznání za krásné 4. místo.

6. 2. 2019 se naše studentka 3.ročníku Hana Mathonová zúčastnila Okresního kola olympiády NJ v DDM v Olomouci. Olympiáda se skládala ze tří částí - poměrně těžkého poslechu, gramatického testu a dialogu se členy komise. Hana obsadila 5.místo.

Gratulujeme.

• Okresní finále florbalu SŠ, Olomouc- G. Čajkovského (6.2.2019)

• Florbalový tým Gymnázia Šternberk odehrál na sportovní hale "Čajkaréna" v Olomouci velmi povedený turnaj. Po první fázi (hala Ecce homo, postup přes Gymnázium Uničov a Gymnázium Litovel) jsme nepřijeli do Olomouce jako favorité. Konkurence byla těžká- postup si vybojovali také Gymnázium Hejčín, Slovanské Gymnázium a Gymnázium Čajkovského. Turnaj nabídl opravdu kvalitní florbal, těsné výsledky, obrovské emoce hráčů. Každý tým mohl pomýšlet na vítězství v turnaji a na postup do další úrovně- krajského kola.

Naši kluci předvedli skvělou hru, nasazení a týmového ducha- po výhře 3:2 s Gymnáziem Hejčín, remíze 3:3 s Gymnáziem Čajkovského a výhře 4:1 se Slovanským Gymnáziem jsme na turnaji obsadili 1. místo a zajistili si postup do krajského finále.

Celému týmu patří obrovská gratulace za předvedené výkony a skvělou reprezentaci naší školy.

Jan Večerka

Do galerie Okresní finále florbalu SŠ, Olomouc- G. Čajkovského byly přidány fotografie.