• Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce
     • Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce

     • Krásného výsledku v okresním kole olympiády v anglickém jazyce v kategorii III. A dosáhl Jan Doležel ze VII. A. S 89 body se umístil na 2. místě, které mu zajistilo jistý postup do krajského kola. Je nutné dodat, že od prvního místa ho dělil pouze jediný bod. Jedním z jeho konkurentů byl Jindřich Pastorek ze VII. A, který skončil na slušném 10. místě. Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů. 

      PK Aj

    • OKRESNÍ KOLO OLYMPIÁDY Z ČESKÉHO JAZYKA
     • OKRESNÍ KOLO OLYMPIÁDY Z ČESKÉHO JAZYKA

     • 29. ledna se na DDM v Olomouci konalo okresní kolo olympiády z českého jazyka.

      I naše škola vyslala své zástupce do dvou kategorií. Ti se v obrovské konkurenci neztratili - Denisa MENTLÍKOVÁ  z kvarty A vybojovala krásné 5. místo, ve vyšší kategorii se na velmi pěkném 10. místě umístila Anežka ČECHOVÁ ze třídy 1. A a jen o jedno místo horší byla Barbora VINOHRADNÍKOVÁ ze třídy 2. A.

      Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

     • Florbal středních škol - okresní finále 3. místo

     • Dnes se naše družstvo chlapců ve složení Novák O., Novák J., Večerka, Kupka, Fiala, Berger, Charvát, Wiedermann, Petričák, Koryťák F. a Koryťák A. zúčastnilo okresního finále ve florbale, které se uskutečnilo na Gymnáziu Čajkovského v Olomouci. V prvním zápase jsme se utkali s Gymnáziem Hejčín a prohráli jsme 2- 0. Ve druhém jsme po zlepšené hře porazili Církevní gymnázium Německého řádu v poměru 2-1 a v závěrečném zápase jsme se utkali s domácím týmem G. Čajkovského a rozešli se smírně 2-2. V celkovém hodnocení turnaje jsme se umístili o skóre na krásném 3. místě v okresním finále. Musím pogratulovat celému týmu ke statečným výkonům a za vzornou reprezentaci našeho gymnázia.
      PK TV

    • Naši studenti si zkusili práci v odborných laboratořích- exkurze v CRH měla přiblížit výzkum i motivovat studenty ke studiu biologie
     • Naši studenti si zkusili práci v odborných laboratořích- exkurze v CRH měla přiblížit výzkum i motivovat studenty ke studiu biologie

     • Gymnazisté si zkusili i práci v laboratoři.Foto: Martina Šaradínovápátek 2. února 2018, 12:00 - Text: Martina Šaradínová

      Jak vědci sledují procesy uvnitř rostlinných buněk a k čemu tyto poznatky slouží? Je třeba mít obavy z geneticky modifikovaných rostlin, a jak lze i jinými cestami přispět k pěstování zemědělských plodin s vyššími výnosy a lepší odolností vůči nepříznivým vlivům vnějšího prostředí? Na tyto i další otázky dostali odpovědi studenti šternberského gymnázia, které je fakultní školou přírodovědecké fakulty, během čtvrteční exkurze na Oddělení buněčné biologie Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum. Jedním z cílů bylo také představení studijního oboru Biotechnologie a genové inženýrství.

       „Stále máme nouzi o kvalitní studenty. Hledáme především takové uchazeče, kteří mají o biologii skutečně zájem už na střední škole, účastní se například biologických olympiád nebo středoškolské odborné činnosti. Podobné exkurze jsou jednou z cest, jak naše vědecké centrum i studijní obor zviditelnit a dostat do povědomí širší veřejnosti,“ uvedl vedoucí oddělení a garant studijního oboru Jozef Šamaj.

      Iniciativa vzešla od studenta Jiřího Sojky, který Gymnázium Šternberk absolvoval a nyní s ním spolupracuje coby koordinátor fakultních škol. „Vzhledem k tomu se snažím o různé aktivity, s gymnáziem jsem v pravidelném kontaktu. Na exkurzi jsem ale studenty přivedl poprvé. Protože je Olomouc dobře dostupná, mohli by k nám někteří přijít studovat,“ věří Sojka. 

      Zhruba tři desítky gymnazistů si po obecném úvodu prohlédli laboratoře a mohli si vyzkoušet i práci v laboratoři. Viděli také moderní mikroskopy, díky nimž je CRH nejlépe vybaveným pracovištěm pokročilých zobrazovacích systémů fixovaných i živých buněk v České republice. „Na přírodovědeckou fakultu jezdíme pravidelně, oddělení buněčné biologie je vlastně jedním z posledních, kde jsme ještě nebyli. Využili jsme navíc toho, že Jirka je náš bývalý student a tuto možnost nám nabídl. Cílem je, aby studenti se zájmem o biologii viděli, co je na vysoké škole čeká. Také je dobře, že poznají, na jak vysoké úrovni se zde dělá věda a jaké je tu moderní vybavení,“ uvedla učitelka Lenka Metlíková. 

      Návštěva jednoho z oddělení vědeckého centra se líbila například studentce Veronice Nečkové. „Bylo to moc zajímavé. Těmito věcmi jsem se nikdy moc nezabývala, ale tady mě to zaujalo. Biologie mě ve škole hodně baví. Exkurze je takové doplnění znalostí, ale myslím, že může i motivovat ke studiu,“ prozradila gymnazistka. 

      Článek byl zpracován redaktorkou M. Šaradínovou z Žurnálu Online-zpravodajství z univerzity.Za PK Bi Světlana Bergerová a Lenka Metlíková

     • Lyžařský kurz V.A + 1.A 2018 - poslední přehled informací


     •  * sraz účastníků je 7.1.2018 (neděle) v 16.45 hod u sportovní haly gymnázia * nezapomenout ke kontrole kartičku ZP, OP, potvrzení o bezinfekčnosti (napsat seznam léků. které berou, a vzít si je sebou!!), potvrzení o seřízení lyží * finanční hotovost dle uvážení * helma + potřebné vybavení na lyže * začínáme večeří, končíme obědem * návrat 12.1.2018 po 14.00 ke sportovní hale * více informací po kliknutí

    • Ples 4.A
     • Ples 4.A

     • Do galerie Ples 4.A byly přidány fotografie.

      Třída 4.A Vás srdečně zve na stužkovací ples, který se bude konat 26.1.2018 od 20.00 hodin v MKZ Šternberk. Lístky budou k dostání u paní profesorky Němcové (nemcova@gymst.cz) od 23.1.2018.

    • Mobilní uživatelé
     • Mobilní uživatelé

     • Vážení mobilní uživatelé,

      Váš rozvrh si můžete zkontrolovat i na Vašem mobilním zařízení. Pokud máte iPad, iPhone nebo zařízení s OS Android, můžete si stáhnout nativní aplikaci pro Vaše zařízení.

      Pro více informací klikněte here.

    • Rozvrhy a suplování
     • Rozvrhy a suplování

     • Vážení učitelé a žáci,

      můžete si zkontrolovat Váš rozvrh a aktuální suplování. Stačí kliknout na odkaz v horní části stránky.

    • OFFICE 365
     • OFFICE 365

     • Všichni studenti i zaměstnanci mají k dispozici nástroje OFFICE 365 včetně možnosti stažení nejnovějších verzí aplikací Microsoft Office. Škola plně využívá služeb Office 365 společnosti Microsoft a rozšiřuje možnosti využití licencí této společnosti v licenčním programu EES (Enrollment for education solutions) při využití profesionálních desktopových a serverových technologií ve výuce i běžném provozu školy.
      Každý uživatel má k dispozici zabezpečený profesionální e-mail (50GB na uživatele),osobní i sdílené kalendáře,sukromé úložiště o velikosti až 1TB na dokumenty, fotografie, videa apod.
      Studenti Gymnazia mají nově k dispozici po dobu studia produkt Office Professional Plus pro svá soukromá PC, notebooky a tablety vždy v aktuální verzi s možností instalace až na pět libovolných zařízení.