• Cena v celostátní výtvarné soutěži Evropa ve škole
     • Cena v celostátní výtvarné soutěži Evropa ve škole

     • Ve velké konkurenci škol z celé naší republiky získala cenu naše studentka Nela Adámková (1.A) za svůj obrázek “ Joan Miró ve Šternberku“.

      Slavnostní předání cen spojené s programem se uskuteční  5.- 6. 6. 2019 v Plzni.

      Nele gratulujeme a přejeme hodně radosti z výtvarné tvorby.

      Pamětní  list dále získal soubor koláží (Návrhy kašen pro náměstí ve Šternberku) studentů 1.A (Vojtěch Tichý, Ella Steckerová,  Veronika Malá, Lenka Mušková) a Karin Shumlyanska (oktáva) za malby půdorysů.

      Gratulujeme!

    • Jarní Vídeň
     • Jarní Vídeň

     • Aktualizace - údaje k platbě zájezdu pro přihlášené zájemce:

      Exkurze do Vídně v termínu 7.6.2019:

      Č.účtu:            107-1544830277/0100

      Částka:            720,- Kč

      Var.symbol:    700

      Do poznámky pro příjemce:    jméno studenta

      Termín úhrady:  do 22. 5. 2019

      *   *   *

      Gymnázium Šternberk připravuje na 7. června exkurzi do Vidně.  Program - Hundertwasserhaus, centrum Vídně (Stephansdom, Hofburg,  Museumquartier, Staatsoper), Prátr. Přihláška pro zájemce byla rozeslána prostřednictvím zprávy EduPage. Zájemci je odevzdají p. Pospíšilové.

    • Výsledky přijímacího řízení
     • Výsledky přijímacího řízení

     • Úřední hodiny pro odevzdání zápisových lístků, odvolání a dalších záležitostí týkajících se přijímacího řízení:    Po – Čtv:    7:00 - 15:00, Pá:   7:00 – 12:00

      Čtyřleté studium (uchazeči z deváté třídy) -  seznam přijatých

      Čtyřleté studium (uchazeči z deváté třídy) - pořadí uchazečů

      Osmileté studium (uchazeči z páté třídy) - seznam přijatých

      Osmileté studium (uchazeči z páté třídy) - pořadí uchazečů

       

      Rozhodnutí o přijetí je zveřejněno v úterý 30. dubna 2019 v 8:00 hod. na vstupních dveřích a na  webu školy. Tento den (tj. 30. dubna) lze rozhodnutí o nepřijetí osobně vyzvednout v kanceláři školy v době od 12:00 do 14:30 hod. Pak bude odesláno poštou.

      Po oznámení rozhodnutí o přijetí zákonný zástupce nezletilého uchazeče musí potvrdit úmysl vzdělávat se v dané střední škole odevzdáním zápisového lístku střední škole, která rozhodla o jeho přijetí ke vzdělávání, a to nejpozději do 10 pracovních dnů ode dne oznámení rozhodnutí o přijetí.

      Odvolání uchazeče proti rozhodnutí střední školy o výsledku přijímacího řízení lze podat ve lhůtě 3 pracovních dnů ode dne doručení rozhodnutí - odvolání je možno podat teprve poté, kdy střední škola rozhodnutí již vydala (tzn. buď předala písemné vyhotovení rozhodnutí o nepřijetí ke vzdělávání k odeslání, nebo si je zletilý uchazeč/zákonný zástupce nezletilého uchazeče osobně převzal ve střední škole nebo vyzvedl na poště).

    • Studentské volby do Evropského parlamentu 2019
     • Studentské volby do Evropského parlamentu 2019

     • Projektu Studentské volby do Evropského parlamentu 2019 se ve dnech 7. a 9. května 2019 zúčastnilo 246 škol: 134 gymnázií, 90 středních odborných škol (SOŠ) a 22 učilišť (SOU). Studenti volili politické strany, hnutí a koalice, které kandidují v reálných volbách.

                                                                                     A jak volili? Klikněte...


    • Sluňákov
     • Sluňákov

     • Tři dny v minulém týdnu strávila kvarta na biologické exkurzi na Sluňákově.  Za příjemného počasí, v příjemné atmosféře studenti poznávali Litovelské Pomoraví i jinak neviditelné obyvatele tamních tůněk (žábronožky či chrostíky), sledovali bobří stopy, seznámili se s provozem nízkoenergetické budovy Sluňákova a podali skvělé sportovní výkony při cyklovýletu Pomoravím. Je moc fajn, že se tato akce na naší škole již stala tradicí a příští kvarta se má nač těšit!

      Do galerie Sluňákov 2019 byly přidány fotografie.

    • Výstava studentů v augustiniánském klášteře
     • Výstava studentů v augustiniánském klášteře

     • Včera byla zahájena výstava výtvarných prací studentů našeho gymnázia, ve vedlejších místnostech se prezentují rovněž práce studentů z Hradce Králové, ze Střední školy polygrafické v Olomouci a ze Střední školy řezbářské v Tovačově. Na vernisáži vystoupil pěvecký sbor naší školy a po klášteře provázeli studenti z tercie. Výstava bude součástí prohlídkové trasy kláštera a potrvá celou turistickou sezonu až do září letošního roku. Pokud vás vystavené práce zajímají, přijďte se na ně podívat.

      Do galerie Výstava 25.4.2019 byly přidány fotografie.

    • Atletický čtyřboj šternberských škol
     • Atletický čtyřboj šternberských škol

     • Dnes, 25. 4. 2019, se uskutečnil již tradiční atletický závod ve čtyřboji šternberských škol. Studenti absolvovali běh na 50 m a 600 m, skok do dálky a hod raketkou. Ve velké konkurenci se neztratili ani naši studenti a v kategorii 6 - 7 třída dívky se na 8. místě umístila se ziskem 2033 bodů Terezie Doleželová, v kategorii 6 - 7 třída chlapci se na 5. místě umístil se ziskem 1769 bodů Ondra Polák, v kategorii 8-9 třída dívky se na 4. místě mohla umístit Hana Tomášková, ale předčasnou radost jí zhatil protest jedné ze škol. Po přepočtení výsledků se nakonec umístila se ziskem 2038 bodů na 6. místě. V kategorii 8 - 9 třída chlapci se na 8. místě umístil se ziskem 2189 bodů František Bouzek. Celkově musím poděkovat všem našim studentům za předvedené výkony, které jsou předzvěstí budoucích lepších úspěchů a za úspěšnou reprezentaci našeho gymnázia ve výborné konkurenci ostatních škol.

      Do galerie Atletický čtyřboj byly přidány fotografie.

      PK TV

    • Středoškolská odborná činnost
     • Středoškolská odborná činnost

     • Dne 17. 4. 2019 se na Slovanském gymnáziu Olomouc uskutečnilo okresní kolo Středoškolské odborné činnosti.

      Naše škola zde měla dva zástupce- Adama Hlaváčka (VIII.A), který se se svou prací "Práva cestujících a přepravní podmínky v letecké dopravě" umístil na krásném 2. místě a Karolínu Letochovou (VI.A), jež s prací "Detekce bikarbonátového efektu ve fotosystému II pomocí termoluminiscence chlorofylu" obsadila rovněž nádherné 2. místo s postupem do krajského kola.

      Oběma studentům srdečně blahopřejeme a přejeme mnoho dalších podobných úspěchů.

    • Finále Národní olympiády v němčině
     • Finále Národní olympiády v němčině

     •      Ve dnech 14. - 17.4. 2019 se v Praze konalo finále Národní olympiády v němčině, kategorie III.B (rodilí mluvčí). Zúčastnilo se ho celkem 14 žáků, vítězů krajských kol. Samotná soutěž se skládala z poslechu, čtení a prezentace na zajímavé téma. Tuto prezentaci si soutěžící připravili v malých skupinkách a společně ji pak představili. Hodnoceny nebyly jen jazykové znalosti, ale i komunikativní schopnosti jednotlivých soutěžících. V této silné konkurenci naše studentka Kristina   Pimerová zabojovala a vyhrála 1. místo.

       Gratulujeme!

    • NAŠI MLADÍ BIOLOGOVÉ OPĚT ÚSPĚŠNÍ
     • NAŠI MLADÍ BIOLOGOVÉ OPĚT ÚSPĚŠNÍ

     • Okresní kolo biologické olympiády kat. C

      Po vynikajícím výsledku Heleny Burdové ze sekundy- 1. místo v okresním kole kat. D - soutěžili ve starší kategorii i dva naši zástupci z kvarty- Jirka Černocký a Petr Kubalík.

      Okresní kolo kategorie C se skládalo tradičně ze tří částí a navíc museli soutěžící vypracovat vstupní úkol na odborné téma. Nejdříve je čekal test, pak poznávání živočichů a rostlin a na závěr praktický úkol v laboratoři.

      Kluci se mezi ostatními mladými biology v žádném případě neztratili - prokázali perfektní připravenost, opravdový zájem o biologii, jejich vstupní úkoly měly vysokou kvalitu. Oba zvládli okresní kolo jako ÚSPĚŠNÍ ŘEŠITELÉ, Jirka Černocký obsadil krásné 5. místo a Petr Kubalík skončil pouze o jediný bod za Jirkou - na 6. místě.

      Jirkovi i Petrovi gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy.

      pk Bi

    • Hračka nebo učební pomůcka?
     • Hračka nebo učební pomůcka?

     • Možná, že si někdo z vás vzpomene na „klukovskou“ hračku, se kterou si ale rády hrály i dívky. I nyní se prodává pod obchodním názvem MERKUR. Obecně prospěšná společnost ji pro nás zakoupila a my ji nyní můžeme používat i při výuce fyziky i ve fyzikálním kroužku. Tato stavebnice totiž výborným způsobem zdokonaluje nejen manuální zručnost žáků při montování titěrných dílů a šroubků, ale také prostorovou představivost a základy konstrukce budov i strojů. Vše s mohou vyzkoušet a přesvědčit se na vlastní kůži – jednoduché stroje, převody a podobně…. Někteří žáci nás svojí šikovností přímo šokují…  

      PkMF

    • Pavlína Grossová úspěšnou řešitelkou i v okresním kole fyzikální olympiády
     • Pavlína Grossová úspěšnou řešitelkou i v okresním kole fyzikální olympiády

     • V okresním kole fyzikální olympiády kategorie F se ve středu 3. dubna 2019 v Olomouci umístila Pavlína Grossová z III.A na šestém místě a stala se úspěšnou řešitelkou.

      Gratulujeme. PkMF

    • Studenti NG v okresním kole matematické olympiády
     • Studenti NG v okresním kole matematické olympiády

     • Ze školního kola matematické olympiády postoupili do okresního z III.A Pavlína Grossová, Ella Labiková, Karolína Neumannová a Adam Nuc, ze II.A Nela Šubová, Sabina Charvátová, Prokop Smyčka a Eliška Chládková,  a z I.A Cecilie Mařáková, Cyril Mařák a Samuel Krpec.

      V Olomouci na Slovanském Gymnáziu se konalo okresní kolo v úterý 9.4.2019 a nyní už známe výsledky. Stát se úspěšným řešitelem není jednoduché, přesto se to z naší školy podařilo dvěma studentům v kategorii Z6, třem v kategorii Z7 a jedné studentce v kategorii Z8. Výpis z celé výsledkové listiny uvádíme zde:

      Kategorie Z6  (ze 48 účastníků)

      8. místo  Cecilie Mařáková

      21. místo Cyril Mařák

      32. místo Samuel Krpec

       

      Kategorie Z7 (z 29 účastníků)

      9. místo Prokop Smyčka

      16. místo Nela Šubová

      17. místo Sabina Charvátová – úspěšný řešitel

      21. místo Eliška Chládková

       

      Kategorie Z8 (z 31 účastníků)

      5. místo Pavlína Grossová

      8. místo Ella Labiková

      12. místo Adam Nuc

      25. místo Karolína Neumannová

       

      Všem děkujeme za snahu a práci navíc a gratulujeme a přejeme další úspěchy i v příštích ročnících matematických soutěží!

      PkMF

    • VERNISÁŽ výstavy prací studentů
     • VERNISÁŽ výstavy prací studentů

     • POZVÁNKA - KLIKNĚTE

      25.4.2019 od 16:00, Šternberský klášter - Součástí slavnostního zahájení návštěvnické sezóny bude

      - OTEVŘENÍ STÁLÉ EXPOZICE „Šternbersko ve vzpomínkách“

      - VERNISÁŽ výstavy prací studentů Gymnázia J. K. Tyla Hradec Králové, Střední řezbářské školy Tovačov, Střední školy polygrafické Olomouc a Gymnázia Šternberk

      - vernisáž zahájí Pěvecký sbor Gymnázia Šternberk pod vedením Anny Houškové

    • Úspěch našich výtvarníků
     • Úspěch našich výtvarníků

     • V krajském kole výtvarné soutěže  Evropa ve škole získal ve II. kategorii  2.cenu projekt  žáků primy.

      Ve III. kategorii  obsadila 1. místo Helena Burdová ze sekundy, 3. místo Nela Adámková  z 1.ročníku a 4. místo projekt žáků z 1. ročníku (Veronika Malá, Ella Steckerová, Lenka Mušková  a  Vojtěch Tichý).

      Ve IV. kategorii získal 1. cenu  Benjamin Tichý ze septimy a 2. cenu maturantka Karin Shumlyanska.

      Ocenění si převezmou na slavnostním vyhlášení výsledků v Olomouci a jejich práce postupují do celostátního kola soutěže Evropa ve škole. Gratulujeme!

      Obraz Benjamina Tichého se stal součástí pozvánky na slavnostní předání cen.

    • Zlatý list 2019
     • Zlatý list 2019

     • V úterý 9.4.proběhla ve šternberském parku tradiční přírodovědná soutěž Zlatý list, které se účastní družstva žáků základních škol našeho regionu a gymnázia.

      Našim studentům se opět dařilo a v kategorii M získali 2.místo. V kategorii S jsme dokonce získali 1., 2. i 3.místo.

      Gratulujeme! 

      Kategorie M:

      2.místo: K.Ochmanová - D.Kalhousová - J.Valentová (I.A)

      Kategorie S:

      1.místo: M.Černý - J.Černocký - D.Stuchlík (IV.A)

      2.místo: F.Bouzek - P.Kubala - H.Tomášková (III.A)

      3.místo: M.Švancarová - S.Pospíšilová - A.Belej (III.A)

    • 1. MÍSTO V OKRESNÍM KOLE BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY
     • 1. MÍSTO V OKRESNÍM KOLE BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY

     • Dne 10. dubna 2019 proběhlo v DDM v Olomouci okresní kolo biologické olympiády kategorie D. Z našeho gymnázia nás vzorně reprezentovaly studentky II.A:  Helena Burdová a Barbora Vacová.

      Nejlepší biologové z okolních škol letos bádali nad tématem „Příjem a výdej látek“. V okresním kole všechny účastníky čekal náročný test, poznávání organismů z oblasti botaniky, zoologie a praktický úkol.

      Holky zabojovaly!!!

      Helena Burdová získala 1. místo s postupem do krajského kola a Bára Vacová obsadila velmi pěkné 8. místo.

      Blahopřejeme !

      Mgr. Světlana Bergerová

    • Velikonoční florbalový turnaj – 5.místo
     • Velikonoční florbalový turnaj – 5.místo

     • Naše družstvo nižšího gymnázia se zúčastnilo již tradičního velikonočního florbalového turnaje, který se uskutečnil na ZŠ Dr. Hrubého ve Šternberku za účasti všech základních šternberských škol a ZŠ Libavá. Turnaj měl velice dobrou sportovní úroveň, viděli jsme řadu špičkových utkání a v konkurenci všech základních šternberských škol a ZŠ Libavá skončilo naše družstvo na pěkném 5. místě. Podívejte se na fotečky z turnaje.

      Všem zúčastněným děkujeme za kvalitní reprezentaci našeho gymnázia.

      PK TV