• Reprezentační fotbalové mužstvo Gymnázia na okresním kole bez prohry!
     • Reprezentační fotbalové mužstvo Gymnázia na okresním kole bez prohry!

     • Dne 8. 10. 2019 se naši studenti zúčastnili Okresního kola turnaje J. Masopusta ve fotbale středních škol. Za účasti pěti týmů ve skupině se bojovalo o jedno postupové místo do okresního finále. Náš tým se postupně sehrál vítězné utkání s Gymnáziem Německých rytířů Olomouc v poměru 1-0 po dalekonosné střele Jakuba Poláčka. O vyšším rozdílu ve skóre v náš prospěch nerozhodl Adam Kupka, který své dvě obrovské šance před prázdnou bránou promarnil. Ve druhém utkání na nás čekal tým SŠCHL Olomouc, který ve svém středu měl i několik fotbalistů dorosteneckých týmů Sigmy Olomouc, ale i přesto jsme dokázali po bojovném výkonu uhrát remízu 0-0. I v dalším utkání jsme remizovali 0-0, tentokrát s týmem SPŠ a SOU Uničov, který byl složený výhradně z fotbalistů dorosteneckých mužstev Uničova. V posledním utkání jsme narazili na mužstvo SŠ Polygrafické Olomouc a přes výraznou územní převahu nakonec zápas skončil výsledkem 0-0. Náš reprezentační fotbalový tým Gymnázia i přes to, že v celém turnaji neprohrál, skončil na konečném 3. místě za SŠCHL Olomouc a vítězem SPŠ a SOU Uničov.

      Chlapcům za předvedené výkony gratulujeme a děkujeme jim za vzornou reprezentaci našeho Gymnázia.

      PK TV

      Do galerie Reprezentační fotbalové mužstvo Gymnázia na okresním kole bez prohry! byly přidány fotografie.

    • Exkurze seminaristů dějepisu 3. A a VII. A
     • Exkurze seminaristů dějepisu 3. A a VII. A

     • Z Okresního archívu Olomouc do Arcidiecézního muzea

      Ve středu 2. října se uskutečnila historická exkurze seminaristů dějepisu ze třetích ročníků do Olomouce. Nejprve jsme navštívili Státní okresní archív Olomouc, kde jsme si vyslechli přednášku zástupce ředitele archívu PhDr. Miroslava Koudely. Dozvěděli jsme o nejdůležitějších archiváliích vztahujících se k našemu regionu, k městu Šternberku či dokonce k samostatnému Gymnáziu Šternberk. Přednáška byla obohacena spoustou názorných ukázek od 13. století až po závěr 20. století. Viděli jsme i kroniku gymnázia založenou v roce 1935. Také jsme se prošli archívem, zavítali jsme do badatelny a seznámili jsme se s nejmodernějším způsobem ukládání archiválií.

      Cestou na naši druhou prohlídku jsme se zastavili v Sokolské ulici, abychom si vysvětlili, co je to projekt Stolpersteine, a v ulici Hanáckého pluku, kde jsme si připomněli osobnost československého válečného pilota v RAF pana Josefa Brykse.

      V Arcidiecézním muzeu jsme se seznámili s některými uměleckými slohy na názorných ukázkách, pochopitelně nesměla chybět nádherná šternberská madona, s panem průvodcem jsme se dostali i na tzv. krvavou pavlač, kde měl být zabit poslední Přemyslovec Václav III., a jako výjimeční hosté jsme prošli i románským Zdíkovým palácem, který je v zimním období veřejnosti uzavřen.

      Cestou po dalších olomouckých památkách jsme narazili na tatínka naší spolužačky, který se podílí na restaurování kašny Tritonů na náměstí Republiky. A tak jsme měli navíc jsme možnost slyšet něco o opravách barokních památek. Škoda, že už pršelo.

      Exkurze se účastnilo 24 studentů, kteří si při ní uvědomili, že – i přes nevlídné počasí – je historie stále živá!!!

      Do galerie Exkurze SD 3 (2. 10. 2019) byly přidány fotografie.

    • Environment is our future, Environment is Europe's future
     • Environment is our future, Environment is Europe's future

     • V říjnu v rámci ekologického projektu Erasmu+ přivítáme na gymnáziu studenty a učitele z pěti partnerských škol, a sice Francie, Belgie, Lucemburska, Holandska a Německa. Celý tříletý projekt nese název Environment is our future, Environment is Europe's future. Během této doby studenti navštíví každou z partnerských škola a zabývají se nejožehavějšími ekologickými problémy a jejich možným řešením. 

           Naše šternberská část se týká udržitelné módy, textilního průmyslu jako jednoho z největších znečišťovatelů planety a ekologického životního stylu. Kromě studentů zapojíme do projektu místní firmy, obyvatele Šternberka a v neposlední řadě i pana starostu. Velmi si vážíme veškeré spolupráce, kterou nám místní nabídli a vyšli nám maximálně vstříc pro realizaci zajímavého projektu.  

           Moc se těšíme!

    • Středoškolský atletický pohár – Krajské kolo, Olomouc, 1. 10. 2019
     • Středoškolský atletický pohár – Krajské kolo, Olomouc, 1. 10. 2019

     • Dne 1.10.2019 se naši studenti zúčastnili Krajského kola Středoškolského poháru v atletice. Bojovalo se o celkové pořadí v následujících disciplínách: vrh koulí, skok do dálky, skok do výšky, běh na 60m, 400m, 1500m a štafeta na 4x200m. Naši borci podali velmi kvalitní výkony v jednotlivých disciplínách, ale vinou svalových zranění některých závodníků jsme už  nemohli dokončit nebo se dále zúčastnit jednotlivých disciplín a proto jsme v konečném součtu bodů obsadili konečné 11. místo v kraji

      Celkově našim atletům děkujeme za bojovnost a vzornou reprezentaci naší školy a blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

      PK TV

      Do galerie Krajské kolo středoškolského poháru -atletika, Olomouc, 1. 10. 2019 byly přidány fotografie.

    • Tercie u hasičů, 23.9.2019
     • Tercie u hasičů, 23.9.2019

     • Studenti III.A během cvičení z chemie navštívili stanici HZS Šternberk. Seznámili se s hasičskou technikou, vybavením hasičského vozidla a náročnou prací samotných hasičů. Ti nejodvážnější si na vlastní kůži vyzkoušeli dýchací přístroj a maskou, který hasiči velmi často při hašení požáru využívají.

      Do galerie Exkurze hasiči - III.A, 23.9.2019 byly přidány fotografie.

    • Spolupráce Gymnázia, Šternberk s fakultní školou Právnické fakulty UPOL
     • Spolupráce Gymnázia, Šternberk s fakultní školou Právnické fakulty UPOL

     • V pondělí 23. 9. se uskutečnil slavnostní akt podepsání Rámcové smlouvy o spolupráci mezi šternberským gymnáziem a PF UPOL. Tuto smlouvu podepsaly děkanka právnické fakulty JUDr. Zdeňka Papoušková, Ph.D a ředitelka gymnázia Mgr. Tamara Kaňáková. Gymnázium, Šternberk je tak čtvrtou střední školou Olomouckého kraje, která se stala fakultní školou UPOL.
           V současné chvíli bude spolupráce zaměřena na interaktivní přednášky v rámci výuky ZSV; pracovníci univerzity se mohou účastnit projektových dnů, pro studenty fakulty připraví soutěže a zájemcům nabídnou také individuální návštěvu fakulty.

    • Anglie 2019
     • Anglie 2019

     • Aktuální zprávy (26. 9. 2019) - cituji: Rána tu jsou deštivá, což je slabé slovo

      První pozdravy z exkurze v Anglii...

      Do galerie Anglie 2019 byly přidány fotografie.

    • Exkurze ČOV
     • Exkurze ČOV

     • V úterý 24. 9. v rámci hodin environmentální výchovy a chemie navštívili studenti kvarty čistírnu odpadních vod ve Šternberku. Během exkurze se studentům věnoval pan Šnajdr, který jim ukázal jednotlivá zařízení ČOV, popsal princip jejich fungování a postupně vysvětlil fáze čištění odpadních vod. Současně se studenti dověděli například to, jaké potíže v odpadní vodě mohou způsobit zbytky potravin nebo vlhčené ubrousky, které tam tudíž rozhodně nepatří. Zajímavé bylo porovnat rozdíl (nejen v barvě) vody přitékající do ČOV a vody, která ČOV opouštěla a vlévala se do naší Sitky. Děkujeme zaměstnancům ČOV, že se o vodu tak hezky starají, a studentům za jejich zájem.

      Do galerie Exkurze na ČOV - kvarta, 24. 9. 2019 byly přidány fotografie.

     • Imatrikulace prvních ročníků

     • Vážení rodiče,
      dovolujeme si Vás pozvat na slavnostní imatrikulaci studentů prvních ročníků Gymnázia ve Šternberku.
      Uskuteční se ve čtvrtek 26. září 2019 v Hodovním sále šternberského hradu.Třída I.A (prima) začíná v 15:30 hodin, třída 1. A začíná v 16:15 hodin.

      Fotografiemi přibližujeme imatrikulaci loňskou...

    • Středoškolský atletický pohár – 5. místo (17. 9. 2019)
     • Středoškolský atletický pohár – 5. místo (17. 9. 2019)

     • Dne 17.9.2019 se naši studenti zúčastnili již tradičního Středoškolského poháru v atletice. Bojovalo se o celkové pořadí v následujících disciplínách: vrh koulí, skok do dálky, skok do výšky, běh na 60m, 400m, 1500m a štafeta na 4x200m. Naši borci podali velmi kvalitní výkony v jednotlivých disciplínách a v konečném součtu obsadili 5. místo. Našim velkých úspěchem byl výkon J. Grégra, který se svých disciplínách vybojoval celkem 1471 bodů a stal se vítězem v počtu dosažených bodů jednotlivcem.

      Celkově našim atletům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

      PK TV

      Do galerie Středoškolský atletický pohár (17. 9. 2019) byly přidány fotografie.

    • Sekunda vytváří módní doplňky z odpadů
     • Sekunda vytváří módní doplňky z odpadů

     • V říjnu proběhne na naší škole projekt Erasmus. Přijedou k nám studenti z pěti zemí a budou se zabývat projektem udržitelné módy. V rámci tohoto projektu budou vytvářet i podobné doplňky jako sekundáni. Chtěli bychom vás požádat o materiály (odpady), které můžeme na tento projekt použít. Jedná se především o staré noviny, časopisy, kalendáře, obalové materiály, plasty, bužírky, které bychom na projektu mohli využít. Věci můžete nosit do učebny výtvarné výchovy.

      Do galerie Sekunda vytváří módní doplňky z odpadů byly přidány fotografie.

    • Legiovlak a Gymnázium Šternberk
     • Legiovlak a Gymnázium Šternberk

     • Legiovlak je projekt Československé obce legionářské, kdy se podařilo vybudovat kopii vlaku = ešalonu z let 1918 – 1920, se kterým se českoslovenští legionáři přesouvali přes Rusko po Transsibiřské magistrále.
      Legiovlak už od roku 2015 objíždí republiku a letos dorazil i do Šternberka.
      V prvním zářijovém týdnu tak legiovlak navštívila většina našich studentů.
      Pod vedením legionářů v dobových stejnokrojích jsme si prohlédli několik vagonů, které měli legionáři. Prošli jsme vagony s polní poštou, těpluškou pro ubytování, zdravotním, velitelským, krejčovským, prodejním, kovářským a samozřejmě obrněným. Ve vagonech je věrná rekonstrukce vybavení a průvodci nám vysoce odborným a zároveň poutavým výkladem vše objasnili.
      Vlaky sloužily jako pojízdná kasárna a staly se do roku 1920 domovem našich vojáků, kteří je postupně dovybavovali a zdobili.
      Československé vojsko na Rusi mělo 531 osobních a 10 287 nákladních vozů, které byly uspořádány ve 259 vlacích.

      Do galerie Legiovlak - září 2019 byly přidány fotografie.

    • Seznamovací kurz 1.A
     • Seznamovací kurz 1.A

     • Naše třída 1.A se zúčastnila ve dnech 2.- 4.9. seznamovacího kurzu ve Staré Vsi u Rýmařova. Cíl byl jasný- vzájemně se poznat a vytvořit fungující kolektiv. Již tradičně se o náplň této akce postarala outdoorová organizace STAN.

      Zahráli jsme si různé seznamovací hry, logické hry, kde nemohla chybět týmová spolupráce nás všech, vyzkoušeli jsme bungee trampolínu, lezeckou stěnu a opravdu adrenalinovým zážitkem byly vysoké lana, kam si troufli jen ti nejodvážnější. Na závěr jsme si malinko vyřizovali účty v lese při hře airsoft.

      Je super, že jsme mohli nový školní rok na nové škole začít takhle a ne hned ve školních lavicích. Tyto 3 dny jsme si užili a už teď se moc těšíme na další společné akce třídy.

      1.A

      Do galerie Seznamovací kurz 1.A byly přidány fotografie.

  • Kontakty

   • Gymnázium, Šternberk, Horní náměstí 5, Šternberk
   • Mgr. Tamara Kaňáková, ředitelka, kanakova@gymst.cz, mobil:603815442
   • Mgr. Jaroslav Zavadil, zástupce ředitelky, zavadil@gymst.cz, mobil:702086974
   • podatelna@gymst.cz
   • Sekretariát: 585 094 101, mobil: 702 086 975
   • Horní náměstí 5, 785 01 Šternberk
   • IČ0: 00601764, IZO: 000601764
   • Datová schránka: webj5xm
   • Zřizovatel: Olomoucký kraj
   • správce webu: zavadil@gymst.cz
   • č.ú. 107-1544 830 277/0100, variabilní symbol se liší podle druhu platby, vždy bude uveden u informace o platbě
   • Ekonomické oddělení: 585 094 113
   • Školní jídelna Střední odborné školy lesnické a strojírenské Šternberk https://sjopavska.stbk.cz/
  • Přihlášení