• Krajské kolo Soutěže v ruském jazyce.
     • Krajské kolo Soutěže v ruském jazyce.

     • V úterý 5.3.2019 se na Obchodní akademii v Mohelnici konalo krajské kolo Soutěže v ruském jazyce. V kategorii víceletých gymnázií obsadila krásné 2. místo Karolína Neumannová z tercie.

      V kategorii středních škol se ve velké konkurenci umístila na 3. místě Anna Bartoňková ze 3.A.

      Děkujeme za vzornou přípravu, skvělé výsledky a gratulujeme!

    • Školní kolo olympiády ve francouzském jazyce
     • Školní kolo olympiády ve francouzském jazyce

     • V úterý 5. března proběhlo školní kolo olympiády ve francouzském jazyce. Ve dvou úrovních soutěžili studenti a studentky kvarty až septimy. První místa a účast v krajském kole získali Petr Kubalík z IV.A a Kristina Pimerová ze VII.A. Bonne chance !

    • Krajské finále ve florbalu SŠ – 3. místo
     • Krajské finále ve florbalu SŠ – 3. místo

     • Dne 5.3.2019 se uskutečnilo krajské finále ve florbalu středních škol v Jeseníku. Naše družstvo si v turnaji počínalo velmi dobře, odehráli jsme vyrovnané zápasy s krajskými vítězi z Přerova, Prostějova, Jeseníku a Šumperka. Až do posledního zápasu jsme drželi postupové ambice do republikové kvalifikace, ale v posledním zápase jsme podlehli pozdějšímu vítězi krajského finále, družstvu ze Šumperka. Naši borci podali velmi kvalitní výkon a jen malý krůček scházel do postupu na kvalifikaci do republikového finále. Podívejte se na fotečky a konečnou tabulku turnaje.

      Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme jim za úspěšnou reprezentaci našeho gymnázia v tak obrovské konkurenci.

      PK TV

      Do galerie Krajské kolo FLORBAL SŠ (5. 3. 2019) byly přidány fotografie.

    • Krajské kolo olympiády německého jazyka
     • Krajské kolo olympiády německého jazyka

     • V pondělí 4.3.2019 se studentky naší školy zúčastnily Krajského kola olympiády německého jazyka

       v kategorii III.B (žák pobýval během základního vzdělávání v dané jazykové oblasti déle než šest měsíců nepřetržitě). Součástí olympiády bylo doplňování gramatických jevů, poslech s porozuměním a rozhovor na téma s rodilým mluvčím. A výsledek? Kristina Pimerová s přehledem získala 1. místo a postupuje tak do celonárodního kola v Praze. Na vynikajícím druhém (a náhradním) místě skončila Ana Marcheva. Gratulujeme!

    • Okresní kolo olympiády z AJ
     • Okresní kolo olympiády z AJ

     • Dne 27. 2. 2019 se v Domě dětí a mládeže v Olomouci uskutečnilo Okresní kolo olympiády z anglického jazyka. Z naší školy se ho zúčastnili Sylvie Mrhačová ze třídy II.A a Matěj Morávek ze třídy IV.A.

      Sylvie ve své kategorii IB vybojoval nádherné první místo. Tato kategorie bohužel nemá kolo krajské, nicméně budeme Sylvii držet palce v příštím roce.

      Matěj ve své kategorii IIB se umístil na velice pěkném čtvrtém místě.

      Oběma srdečně blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.

      PK/AJ

    • VÝSLEDKY BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY 2018-19 GYMNÁZIUM ŠTERNBERK
     • VÝSLEDKY BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY 2018-19 GYMNÁZIUM ŠTERNBERK

     • V únoru proběhlo školní kolo Biologické olympiády v kategoriích A, B, C a D. Výsledková listina je v příloze. Všem soutěžícím děkujeme za jejich účast v soutěži a vítězům blahopřejeme.

      PK biologie

       

      KATEGORIE A

      1.MÍSTO  Barbora Vinohradníková 3.A

      2.MÍSTO Natálie Červinková   3.A

      3.MÍSTO Lucie Komárková  3.A

       

      KATEGORIE B

      1.MÍSTO Jan Sládek  VI.A

      2.MÍSTO Ondřej Bílek  VI.A

      3.MÍSTO Daniela Petřeková VI.A

       

      KATEGORIE C

      1.MÍSTO Petr Kubalík , Jiří Černocký – oba IV.A

      2.MÍSTO Magdalena Švancarová  III.A

      3.MÍSTO Stella Pospíšilová   III.A

       

      KATEGORIE D

      1.MÍSTO Barbora Vacová   II.A

      2.MÍSTO Helena Burdová  II.A

      3.MÍSTO Anna Venusová   II.A

    • Recitační soutěž
     • Recitační soutěž

     • Ve čtvrtek 21.2.2019 proběhla tradiční recitační soutěž v DDM Šternberk. Přihlásili jsme 6 recitátorů, kteří postoupili ze školního kola. Dvě studentky soutěžily se svými vlastními texty s názvem Co bych chtěla mít? Ostatní vsadili na klasiku v podobě Havrana od E.A. Poea nebo poměrně těžký sonet od E.Barrett-Browningové. Máme velikou radost a jsme  velmi pyšní, protože v mladší kategorii žáků 6. a 7. tříd Břetislav Obšil obsadil třetí místo, v kategorii žáků 8. a 9. tříd naši studenti obsadili všechny medailové pozice. 3.místo patří Soně Grossové, 2. místo Johaně Dojčárové a nejlepším recitátorem byl Petr Kubalík. Děkujeme DDM za organizaci a těšíme na příští rok.

      Do galerie Recitační soutěž byly přidány fotografie.

    • 15. SKUPINOVÝ ODBĚR STUDENTŮ GYMNÁZIA
     • 15. SKUPINOVÝ ODBĚR STUDENTŮ GYMNÁZIA

     • Vyměnit 470 ml krve za plastový tácek s jednou kávou, sklenicí džusu, tabulkou čokolády, tubou vitamínů se železem a čt yřmi nožičkami párků s plátky chleba, tak pro tento čin se rozhodlo při valentýnském odběru krve 14 studentů našeho gymnázia.

      Naše škola se odběrem ze dne 14. 2. 2019 dostala k 15. společnému odběru krve. Na transfuzním oddělení FN v Olomouci se tak od roku 2012 vystřídalo 180 studentů gymnázia a 84,6 litrů krve dnes proudí v cévách naší populace. Těmito čísly se naše škola může řádně pyšnit!

      Za valentýnský odběr patří poděkování následujícím studentům: Báře Břečkové, Jindřichu Novákovi, Nikole Zapletalové, Alexanderu F. Richterovi, Kateřině Vašutové, Zdeně Kašparové, Ondřeji Korcinovi, Samuelu Kotyzovi, Matěji Zdařilovi, Kryštofu Bergerovi, Báře Michalcové, Nikole Látalové, Marii Zlámalové a Františku Šestákovi.
      Poděkování patří i kolegyni Mgr. Haně Tiché za několikanásobný odběr.
      Mgr. Světlana Bergerová - koordinátor akce

      Do galerie Dárcovství krve (14. 2. 2019) byly přidány fotografie.

    • Výsledky testů "nanečisto" 2019
     • Výsledky testů "nanečisto" 2019

     •  

      Právě teď (8. 2. 2019, 18:30 hod.) byly odeslány účastníkům na e-mailové adresy uvedené při registraci výsledky testů. Prosím, zkontrolujte si i složku nevyžádané pošty (spamu), občas se stane, že tento hromadný mail tam zapadne.

      Přihlášku ke studiu lze odevzdat v kanceláři školy v pracovní dny od 1.2.2019  do 1.3.2019 v době od 7:00 do 15:00 hod.

      Za všechny organizátory testování přeji hodně úspěchů u skutečných jednotných testů v dubnu.

    • Úspěchy v soutěžích NJ (překladatelská soutěž a olympiáda NJ)
     • Úspěchy v soutěžích NJ (překladatelská soutěž a olympiáda NJ)

     • 18.12. 2018 proběhlo na Filozofické fakultě Univerzity Palackého fakultní kolo překladatelské soutěže. Úkolem všech zúčastněných bylo co nejlépe přeložit 2 texty, a to text odborný a umělecký. Na výsledky jsme si museli počkat, protože o nich rozhoduje komise, která musí všechny texty pečlivě přečíst a porovnat jejich úroveň . Ve velké konkurenci se naší studentce Kristině Pimerové podařilo získat čestné uznání za krásné 4. místo.

      6. 2. 2019 se naše studentka 3.ročníku Hana Mathonová zúčastnila Okresního kola olympiády NJ v DDM v Olomouci. Olympiáda se skládala ze tří částí - poměrně těžkého poslechu, gramatického testu a dialogu se členy komise. Hana obsadila 5.místo.

      Gratulujeme.

    • Okresní finále florbalu SŠ, Olomouc- G. Čajkovského (6.2.2019)
     • Okresní finále florbalu SŠ, Olomouc- G. Čajkovského (6.2.2019)

     • Florbalový tým Gymnázia Šternberk odehrál na sportovní hale "Čajkaréna" v Olomouci velmi povedený turnaj. Po první fázi (hala Ecce homo, postup přes Gymnázium Uničov a Gymnázium Litovel) jsme nepřijeli do Olomouce jako favorité. Konkurence byla těžká- postup si vybojovali také Gymnázium Hejčín, Slovanské Gymnázium a Gymnázium Čajkovského. Turnaj nabídl opravdu kvalitní florbal, těsné výsledky, obrovské emoce hráčů. Každý tým mohl pomýšlet na vítězství v turnaji a na postup do další úrovně- krajského kola.

      Naši kluci předvedli skvělou hru, nasazení a týmového ducha- po výhře 3:2 s Gymnáziem Hejčín, remíze 3:3 s Gymnáziem Čajkovského a výhře 4:1 se Slovanským Gymnáziem jsme na turnaji obsadili 1. místo a zajistili si postup do krajského finále.

      Celému týmu patří obrovská gratulace za předvedené výkony a skvělou reprezentaci naší školy.

      Jan Večerka

      Do galerie Okresní finále florbalu SŠ, Olomouc- G. Čajkovského byly přidány fotografie.

    • Ústřední kolo soutěže Bobřík informatiky proběhlo pod značkou Bebras Challenge 30. ledna 2019
     • Ústřední kolo soutěže Bobřík informatiky proběhlo pod značkou Bebras Challenge 30. ledna 2019

     • Postupující ze školních kol soutěžili ve stejný čas ve 14 krajských finále ústředního kola. Olomoucký kraj měl ústřední kolo na Gymnáziu Hranice. Soutěžící odpovídají na 15 otázek z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti v on-line testu na počítači. Ústřední kolo probíhá ve všech 14 krajích ve stejném čase.

      Na řešení měli maximálně 60 minut. V řípadě rovnosti bodů rozhodoval rychlejší čas. Vynikající výkon podala naše zástupkyně Alena Orságová ze třídy VII.A. Získala maximální počet možných bodů (240) a jen čas řešení rozhodl, že skončila celkem na pátém místě v Olomouckém kraji. V celostátním pořadí skončila 43 z 358 finalistů (prvních 49 mělo shodně plný počet 240 bodů).

      Gratulujeme.

      Do galerie Ústřední kolo soutěže Bobřík informatiky proběhlo pod značkou Bebras Challenge 30. ledna 2019 byly přidány fotografie.

    • Školní kolo olympiády z matematiky - kat. B a C
     • Školní kolo olympiády z matematiky - kat. B a C

     • Dne 29.1.2019 proběhlo na našem gymnáziu školní kolo olympiády z matematiky v kategoriích B a C. Ve svých kategoriích uspěli a vybojovali si tak postup do krajského kola studenti v níže uvedených výsledkových listinách.

      Všem děkujeme za účast a skvělé výkony, postupujícím přejeme navíc hodně zdaru v krajském kole.

      PK M

       

      Výsledkové listiny:

      KATEGORIE B  

      1. místo: Karolína Letochová, VI.A (18 b)

      2. místo: Pavel Skyva, VI.A (12 b)

      3. místo: Jana Belejová, VI.A (10 b)

      KATEGORIE C  

      1. - 2. místo: Denisa Mentlíková, V.A (13 b)

      1. - 2. místo: František Světnický, V.A (13 b)

      3. - 4. místo: Marie Janásková, 1.A (10 b)

      3. - 4. místo: Vojtěch Sviták, V.A (10 b)

      Do galerie Školní kolo olympiády z matematiky - kat. B a C byly přidány fotografie.

    • Okresní kolo Konverzační soutěže v německém jazyce
     • Okresní kolo Konverzační soutěže v německém jazyce

     • Dne 29. 1. 2019 se dvě studentky IV.A zúčastnily okresního kola Konverzační soutěže v německém jazyce.

      Ve velmi silné konkurenci se Anežka Čermáková umístila na 4. místě a Klára Sílová na 6. místě.

      Oběma studentkám blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů nejen v německém jazyce.

       

      PK NJ

     • Maturitní ples 4.A

     • Vystoupení 4.A

      Přípitek maturantů...